Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » ATSO Eski Ve Yeni Dönem Başkanları Buluştu

ATSO Eski Ve Yeni Dönem Başkanları Buluştu

A - +

Aksaray Haberleri - 29.08.2014 - 8:04

ATSO Eski Ve Yeni Dönem Başkanları Buluştu

ATSO Eski Ve Yeni Dönem Başkanları Buluştu

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ( ATSO ) tarihinde görev almış eski dönem Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri, yeni dönemde görev alan Başkan ve üyelerle ATSO Hizmet binasında düzenlenen programda bir araya geldi.

Aksaray Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nurettin Yapılcan ve Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Özkök’ünde katıldığı programda açılış konuşmasını yapan Meclis Başkanı Fatih Tekin, yapmış olduğu açıklama da; “ 90 yıllık tarihi boyunca birçok yönetim ve meclis üyelerinin hizmet verme noktasında görev almış olduğu ATSO’nun 2013 -2017 döneminde Meclis Başkanlığı görevinde olmaktan dolayı onur duyduğumu belirtmek istiyorum.

Hepimiz biliyoruz ki bu görevleri icra eden her bir Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanımız görev süresi boyunca makamını en iyi şekilde temsil etmek için çaba harcamış ve bu çabaların sonucunda ATSO’nun bu noktalara gelmesinde büyük katkıları olmuştur.

Yeni Hizmet binamızın faaliyete geçmesi ile birlikte sizlerinde görmüş olduğu gibi daha geniş ve rahat bir ortamda üyelerimize hizmet veriyor ve Aksaray’ın hak ettiği hizmet binasının yapımında emeği geçen bütün başkanlarımızı ve ekibini saygıyla selamlıyoruz.

Bundan bir yıl öncesinde hükümet meydanında bulanan hizmet binasında 100 metre kare kapalı alanda üyelerimizi ağırlarken bugün 3000 metre karesi kapalı alan olmak üzere 8000 metre kare alanda tam donanımlı hizmet binamızda sizleri ağırlıyor ve bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Bu binanın yapımında emeği geçen herkese canı gönülden tebrik ediyor, şükranlarımı sunuyorum” Dedi.

ATSO BAŞKANI KOÇAŞ “ KISA SÜREDE ÇOK İŞ YAPTIK”

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının 2013- 2017 yılı Yönetim Kurulunun göreve gelmesi ile birlikte kısa sürede çok iş yaptığını belirten ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ise yapmış olduğu açıklama da; “Öncelikle sizlerin huzurunda ATSO tarihi boyunca hizmet vermiş olan Başkanlarımızı saygı ile selamlıyor şükranlarımı sunuyorum.

1924 yılında kurulan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası günümüze kadar birçok projeyi hayata geçirmiş, düzenlemiş olduğu etkinliklerle üyelerine ve vatandaşlara hizmet vermiş, Aksaray’ın en büyük Sivil Toplum Kuruluşu haline gelmiştir.

21 dönem boyunca görev almış her bir Başkanımız görev süresi boyunca makamını en etkin şekilde kullanmış ATSO’yu bulunduğu yerden bir üst konuma taşımıştır. Sizlerin ve üyelerimizin takdiri ile gelmiş olduğumuz 22. dönem Yönetim Kurulu olarak devir almış olduğumuz bayrağı daha iyi yerlere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

1 Yılını tamamlayacak olduğumuz süre zarfında bir gün olsun bile bulunduğumuz makamı art niyetle kullanmadık. Aksaray’ın hak ettiği yerde olmadığını ve bir an önce kabuğunu kırması gerektiğini her platformda dile getirdik. Bugün genel merkezimiz olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin başlatmış olduğu 5 yıldızlı oda için akredite olmak projesini hayata geçirdik.

Bu projeyi hayata geçirmemizin en büyük nedeni Paris’te Münih’te Londra’da kısacası tüm Avrupa’da üyeleri hizmet veren odalar ile ATSO arasında fark olmasın dedik ve akredite projesini uygulamaya geçirdik. İlk olarak hayata geçirdiğimiz kalite ve akreditasyon projenin hemen devamında ilin sanayisi tanınmıyor, yatırımcılar Aksaray hakkında yeterli bilgiye sahip değiller dedik ve Aksaray’ın röntgeninin çekildiği yatırım, tanıtım katalogunu yüzde yüz ahiler kalkınma ajansının desteği ile gerçekleştirdik. Yatırım ve tanıtım kataloğu projesini hayata geçirmemiz ile birlikte bugün Aksaray yatırımcıların cazibe merkezi haline gelen il konumunda bulunmaktadır.

Brisa başta olmak üzere onlarca yatırımcı Aksaray’a kazandırılmış ve 2. Organize sanayi bölgemizde tamamen doluluk oranına yaklaşmıştır. Bugün bir şehrin tanıtımında en büyük organizasyonların başında fuar ve alışveriş günleri gelmektedir. Aksaray tarihi boyunca bir tane fuar organizasyonu gerçekleştirilmemiş ve bu konuda çevre illerden hep geride kalmıştır. Valiliğimiz Belediyemiz ve tarım platformu ile bu eksikliğin önüne geçilmesi gerektiği görüşüne vardık ve Nisan ayı içerisinde ilimizde ilk defa tarım ve hayvancılık fuarını düzenledik. Yaklaşık olarak 25 bin vatandaşımız 3 gün boyunca düzenlemiş olduğumuz fuarımızı ziyaret etti. Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren fuar firmaları ile bundan 1 hafta öncesine yazışmalar yaptık inşallah yakın zamanda bu çalışmalarında meyvesini alacağız ve fuar organizasyonlarını daha iyi yerlere getireceğiz.

Yine aynı şekilde İzmir Ankara İstanbul başta olmak üzere vatandaşlar tarafından yılın en büyük festivali seçilen alışveriş günlerini 3 meslek komitemizin önderliğinde yakın zamanda hata geçireceğiz. Sosyal sorumluluktan taviz verilmeyeceğini öğrencilerimizi, engelli kardeşlerimizi ve yardıma muhtaç insanlarımızı unutmamız gerektiğini yönetim kurulumuzda her zaman dile getirdik ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında birçok desteği öğrencilerimize, engelli kardeşlerimize ve vatandaşlarımıza ilettik.

Eğitim başarının anahtarıdır dedik, üyelerimize ücretsiz eğitim ve paneller düzenleyerek bilgilendirmeler yaptık. Leonardo Da Vinci projesi kapsamında AB ülkelerine yönetim kurulu arkadaşlarımız ve personelimiz giderek oradaki işleyişi yerinde gördüler ve uygulamaya koydular. Ortaköy- Ağaçören ve Sarıyahşi ve Eskil’deki üyelerimizin unutulmaması gerektiğini söyledik ve onlarla bir araya gelerek ilçelerimizdeki rekortmenlerimize plaket takdim ettik.

Bilmenizi istiyorum ki bizler görev süremiz boyunca bulunduğumuz makamı en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağız. Sizlerden en büyük ricam düzenlemiş olduğumuz etkinlikler ve faaliyetlerde aktif roller alın ve bizi yalnız bırakmayın. Şunu üzerine basarak belirtiyorum ki başarısızlık yönetim kurulumuz ve şahsımın başarımız ise hepimizindir” Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021