Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Atatürk Gücünü Halktan Alan Bir Liderdi

Atatürk Gücünü Halktan Alan Bir Liderdi

A - +

Aksaray Haberleri - 10.11.2014 - 17:07

“ATATÜRK GÜCÜNÜ HALKTAN ALAN BİR LİDERDİ”

“ATATÜRK GÜCÜNÜ HALKTAN ALAN BİR LİDERDİ”

Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Atatürk anıtına çelenk koydu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 76.Yıldönümünde Aksaray’da düzenlenen törenle anıldı.

Hükümet Meydanı’nda düzenlenen anma töreninde Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı Atatürk anıtına çelenk koydu. Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu 9’u 05 geçe çalan siren sesi ile 2 dakikalık saygı duruşu bulunularak ardından İstiklal Marşı okundu.

Belediye Tiyatro Salonu’nda devam eden anma programında Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ali Kara tarafından “Atatürk’ün Liderlik Vasıfları” konulu bir konuşma yapıldı.

Öğretmen Ali Kara konuşmasında, Atatürk’ün gücünü halktan alan bir lider olduğuna dikkat çekerek O’nun liderlik özellikleri hakkında şu görüşlere yer verdi “Mustafa Kemal’in liderlik özelliklerinden biri de kararlı olması, kararlı davranması ve kararlarının arkasında durmasıdır. Mustafa Kemal Atatürk Milli Mücadelenin başlamasıyla beraber en belirgin özelliğini ortaya koydu.

Karizmasından gelen birleştirici ve bütünleştirici özelliği, karizmatik bir lider olması O’nun belirgin liderlik vasıflarından biridir. O’nun liderlik özelliğini ortaya çıkaran en önemli olay, Türk milletinin vatanını ve bağımsızlığını kaybetmek üzere olduğu bir dönemde Samsun’a çıkarak milli bilinci uyandırması, milli birlik ve beraberliği sağlaması, halkımızı ortak bir amaç etrafından birleştirmesidir.

Atatürk elde edilen başarıyı hiçbir zaman tek başına üstlenmemiş başarı ve zaferleri, mensup olmakla kendini bahtiyar saydığı Türk milletine ve onun şerefli evlatlarına mal etmiştir. Böylelikle de eşi görülmemiş bir liderlik anlayışın da yine dünyaya göstermiştir. Mustafa Kemal Atatürk gücünü halktan alan bir liderdi. Bütün milli mücadele boyunca ve inkılâplar döneminde hep milli iradeye dayalı çalıştı. En güçlü, tartışılmaz olduğu dönemlerde bile istişareye, meclis kararlarına bağlı kalmaya önem verdi.”

Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından, anma töreni öğrenci korusunun Atatürk’ün sevdiği şarkı ve türkülerin seslendirilmesi ile sona erdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021