Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’ın İl Oluşunun 25. Yılı kutlandı

Aksaray’ın İl Oluşunun 25. Yılı kutlandı

A - +

Aksaray Haberleri - 15.08.2014 - 18:49

AKSARAY’IN İL OLUŞUNUN 25. YIL ONURUNA GRAND ALTUNDAŞ OTELİNDE DÜZENLENEN RESEPSİYON

AKSARAY’IN İL OLUŞUNUN 25. YIL ONURUNA GRAND ALTUNDAŞ OTELİNDE DÜZENLENEN RESEPSİYON

1989 yılında yeniden il olan Aksaray’ın vilayet oluşunun 25. yılı Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor. İlk olarak 1920 yılında TBMM tarafından vilayet ilan edilen Aksaray, 1933 yılında ilçeliğe dönüştürülmüş ve bu tarihten 1989 yılına kadar geçen 56 yılık süre içerisinde tekrar vilayet olma mücadelesini vermişti.1989 yılında yeniden vilayet olan Aksaray’ın bu yıl 25. yılı anısına düzenlenen programda Aksaray’ın vilayetlik serüvenini konu alan film gösterimi ile vilayetlik serüvenini anlatan fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. Ayrıca 25. yıl anısına hazırlanan Aksaray İçin Çal/Gelin Tanış Olalım Tanıtım Klibinin de galası yapıldı. Aksaray’ın vilayet olmasında emeği geçenlerin de yâd edileceği program, 15 Ağustos 2014 Saat:15.00’de Grand Altuntaş Otel’de gerçekleştirildi.
Aksaray’ın vilayet oluşunun 25 ’inci Yılı özel bir otelde düzenlenen Gala programı ile kutlandı.
İlk kez düzenlenen Gala da Aksaray Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 25’inci yıla özel hazırlanan Aksaray için çal / Gelin tanış olalım, klibi’de davetlilerin beğenisine sunuldu.
Aksaray’ın vilayet oluşunun 25’inci Yıl Galasına Vali Şeref Ataklı, Milletvekili Ali Rıza Alaboyun, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Daire Müdürleri, STK Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Aksaray’ın, dünü bugünü adlı, fotoğraf sergisinin açılışı ile başlayan program’da ayrıca Aksaray’ın vilayet oluşunda emeği geçenler de yad edildi.
Gala’nın açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Uzun zamandır Aksaray’ın vilayet oluşunun yıldönümünü böylesi güzel bir etkinlikle kutlamak için çalıştıklarını belirterek, bu Gala’nın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim, dedi.
Milletvekili Ali Rıza Alaboyun ise yaptığı konuşmada; Aksaray uzun yıllar boyunca bu bölgenin vazgeçilmez merkezlerinden biri olmuştur dedi. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Aksaray, cumhuriyet döneminde vilayet olmasına rağmen tekrar ilçe’ye dönüştürülmüş, asıl hakkını bundan tam yirmi beş yıl önce almıştır. Dönemin başbakanı Turgut Özal, bu hasreti sona erdirmiştir. Aksaray’ın vilayet olmasında katkıları olan Aksaray’ın yetiştirdiği güzide insanları ve rahmetli Mehmet Altınsoy’u bir kez daha saygıyla anıyorum, dedi.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise yaptığı konuşmada; Aksaray vilayet olduktan sonra kabuğunu hızlı bir şekilde kırmış ve adına yakışır bir büyüme trendine girmiştir. Bugün ilimizde Organize Sanayi’si Üniversitesi gelişmekte olan tarımı ve hayvancılığı ile İç Anadolu bölgesinin gözde bir ili olma yolunda hızla ilerlemektedir. Bizde genç ekibimiz ile birlikte bu hızlı yükseliş için tüm imkanlarımızla şehrimizin büyümesine katkıda bulunmak için gece gündüz demeden çalışacağız dedi.
Düzenlenen gala programı protokolün 25’inci yıl pastasını kesmesiyle son buldu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021