Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Yol Kapatma Eylemi

Aksaray’da Yol Kapatma Eylemi

A - +

Aksaray Haberleri - 18.08.2014 - 18:06

Sultanhanı beldesinde trafik kazasında ölen 12 yaşındaki çocuğun yakınları ve mahalleliler, kazanın olduğu yerde toplanarak yolda gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Sultanhanı beldesinde trafik kazasında ölen 12 yaşındaki çocuğun yakınları ve mahalleliler, kazanın olduğu yerde toplanarak yolda gerekli önlemlerin alınmasını istedi.

Sultanhanı beldesinde meydana gelen trafik kazasında ölen 12 yaşındaki çocuğun yakınları ve mahalleliler, yolda gerekli önlemlerin alınması için kazanın olduğu bölgede yolu trafiğe kapattı.

Alınan bilgiye göre, Aksaray-Konya karayolunun 50. kilometresindeki belde girişinde 4 gün önce meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan Hatice Sarıgül, (12), kaldırıldığı hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Kazanın meydana geldiği yolda trafik ışık ve levhalarının yeterli olmadığını ileri süren Sarıgül’ün yakınları ve mahalleliler, karayolunu çift yönlü trafiğe kapatarak, eylem yaptı.

“Minik Haticeler ölmesin” sloganı atan vatandaşlar, bir süre sadece ambulansların geçişine izin verdi. Yayalar için üst geçidin bulunmadığı bölgede trafik ışık ve levhalarının da yetersiz olduğunu belirterek, bu eksikliklerin giderilmesini isteyen gruptakiler, yolu açmak isteyen jandarma ekipleriyle tartıştı.

Olay yerine gelen Aksaray Vali Yardımcısı Tolga Polat ve Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak’ın, gerekli tedbirlerin alınması için çalışma başlatacaklarını ifade etmesi üzerine, yol trafiğe açıldı.

Hatice Sarıgül’ün dedesi Ömer Boğa, gazetecilere yaptığı açıklamada, torununun hayatını kaybettiği yolda gerekli çalışmanın bir an önce yapılmasını istedi.

Gruptakilerden Veli Şanlı ise amaçlarının asla yolları kapatarak insanları mağdur etmek olmadığına işaret ederek, “Burada sürekli trafik kazası meydana geliyor. Neden buraya yıllardır bir lamba yapılmıyor? Alt ve üst geçit istiyoruz. Başka bir şey istemiyoruz” diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021