Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Patates Tarlaları Kontrol Ediliyor

Aksaray’da Patates Tarlaları Kontrol Ediliyor

A - +

Aksaray Haberleri - 15.09.2014 - 18:32

Aksaray’da Patates Tarlaları Kontrol Ediliyor

Aksaray’da Patates Tarlaları Kontrol Ediliyor

Aksaray’da 2014 yılında patates üretimi yapılan alanlarda inceleme programı kapsamındaki tarla kontrolleri devam ediyor.
Konu ile ilgili bilgi veren Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, “İl Müdürlüğü olarak, belli bir program dahilinde yürüttüğümüz tarla kontrolleri kapsamında patates üretimi yapılan alanlardaki kontrollerimiz devam ediyor. Bu kapsamda ilimiz merkeze bağlı Yalman, Babakonağı ve Doğantarla köylerindeki patates ekili alanlar kontrol edildi. Yapılan kontrollerde, tarlanın ön bitki durumu, aynı veya benzer türlerdeki kendiliğinden büyüyen istenmeyen bitkilerin ürüne bulaşma riski, hasat sırasında ortaya çıkabilecek ve ürün kalitesini olumsuz etkileyen faktörler ile hastalık ve zararlılar gibi durumlar yönünden incelemeler yapılıyor. Özellikle yeşil aksam ve hasat döneminde meydana gelebilecek siğil ve nematod açısından incelemeler yapılarak varsa kontrol altına alınmaları için gerekli kültürel tedbirler alınıyor. Ayrıca tespit edilen hastalık ve zararlıların diğer illere ve ari bölgelere bulaşmasını önlemek için hasat işlemlerinin sonuna kadar kontrol işlemleri devam edecektir” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021