Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Ortaöğretime Uyum Programı Başladı

Aksaray’da Ortaöğretime Uyum Programı Başladı

A - +

Aksaray Haberleri - 10.09.2014 - 14:04

Aksaray'da Ortaöğretime Uyum Programı Başladı

Aksaray’da Ortaöğretime Uyum Programı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çeşitli illerdeki ortaöğretim kurumları arasından seçilen pilot okulların 9. sınıflarında “okula uyum programı” başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı geçen yıl bazı pilot okulların 9. sınıflarını diğer liselerden daha önce açarken, uygulamanın başarılı olması sebebiyle projeyi genişletme kararı aldı. 40 ilden seçilen pilot okullarda 9. sınıflar 10, 11 ve 12 Eylül tarihlerinde 9.00-12.00 saatleri arasında okula gelirken, ders işlemeden etkinliklerle uyum programına alınıyor.

Aksaray’da pilot okul olarak seçilen Atatürk Anadolu Lisesi’nde de 9. Sınıf öğrencileri okula uyum programı kapsamında okula geldiler.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, Atatürk Anadolu Lisesi Aksaray’da pilot okul olarak seçilen 6 okul içinde yer alırken, öğrenciler 3 gün süreyle uyum programına alındı.

Proje kapsamında açılış programı yapılırken, konuşmalarda öğrencilerin yeni bir okula başlarken yaşadıkları zorluklara değinilerek, bu zorlukların nasıl aşılabileceği üzerinde duruldu.

Yetkililer projenin amacının ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime 3 gün önce başlayan 9. sınıf öğrencilerine, okulun fiziki, sosyal ve idare birimlerini, kurallarını, işleyişini tanıtmak olduğunu belirttiler.

Program kapsamında öğrenciler, kendi sınıflarına alınırken, müzikli balon ve çeşitli oyunlarla birbirlerini tanıdılar.

Velilere ise okul tanıtılırken, sınıf ve laboratuvarlar hakkında bilgi verildi. Atatürk Anadolu Lisesi’nin sahip olduğu imkanlarla Aksaray’daki en iyi okullardan birisi olduğunu belirten yetkililer, okulun geçen yılda Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimde Kalite Yönetim Sistemi Yönergesi kapsamında, Türkiye’deki ilk 10 okul arasında yer aldığını vurguladılar.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021