Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Okul Kantinleri Denetleniyor

Aksaray’da Okul Kantinleri Denetleniyor

A - +

Aksaray Haberleri - 18.09.2014 - 19:16

Aksaray’da Okul Kantinleri Denetleniyor

Aksaray’da Okul Kantinleri Denetleniyor

Aksaray’da, 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ‘Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Yönetmeliği’ kapsamında gerçekleştirilen denetim ve kontrol faaliyetleri de başladı.
Konuyla ilgili açıklama yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, “Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Yönetmeliği’ kapsamında yapılan denetimlerde, okul kantin ve yemekhanelerinin kayıt belgelerinin olup olmadığı, temizlik ve hijyen şartlarına uyulması, çalışanların kılık kıyafetleri ve kişisel temizliği, gıdaların uygun koşullarda ve soğuk zincir kapsamında muhafazası, kızartma ve gazlı içeceklerin satılıp satılmadığı, tüm gıda ürünlerinde son tüketim tarihlerinin uygun olması, çıplak elle açık gıdalara dokunulmaması, gıda ile temas eden ve gıda muhafazasında kullanılan madde ve malzemelerin gıda için üretilmiş olması, işletmede gıda maddeleri ile bulaşma tehlikesi olan temizlik maddeleri gibi malzemelerin gıdalardan uzak tutulması gibi hususlar kontrol ediliyor” dedi.
Öğrencilerin sağlığının her şeyden önemli olduğunu vurgulayan Zabun, “Kayıt belgesi olmayan, hijyen eğitim belgesiz personel çalıştıran, gıda hijyenine, temizliğe ve titizliğe önem vermeyen kantinlerin ilgili kanun kapsamında idari cezaya maruz kalacak” şeklinde konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021