Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Öğrencilerin Yemek Sorunu Çözüldü

Aksaray’da Öğrencilerin Yemek Sorunu Çözüldü

A - +

Aksaray Haberleri - 17.09.2014 - 11:37

Aksaray’da Öğrencilerin Yemek Sorunu Çözüldü

Aksaray’da Öğrencilerin Yemek Sorunu Çözüldü

Aksaray’da merkeze bağlı köy ve kasabalardaki 51 taşıma merkezli okullarda eğitim öğretim gören öğrencilerin yemek sorunu çözüme kavuşturuldu.
Aksaray Valisi Şeref Ataklı Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Taşıma merkezli okullarda öğrenim gören öğrencilerin yemeklerini hazırlayacak okulun yeniden düzenlenen mutfak bölümünü gezen Vali Ataklı Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve Okul Müdürü Cengiz Koçak’tan bilgi aldı. Daha önce öğrencilerin yemek ihtiyacı yüklenici firmalar tarafından karşılanırken yapılan yeni düzenleme ile mutfak bölümü genişletilerek kapasitesi arttırılan Uluırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bu hizmeti vermeye başladı.
Vali Şeref Ataklı incelemelerin ardından yaptığı açıklamasında, gıda mühendisi denetiminde ilk etapta bin 400 sıcak, 470 kumanyadan oluşan yemeklerin hazırlandığı okulun mutfak bölümünün toplamda 4 bin öğrenciye hizmet verecek duruma getirildiğini söyledi. Önceki yıllarda bu hizmetin dışarıdan sağlandığını ifade eden Vali Ataklı, “Daha önceki uygulamada bir takım sıkıntılarla karşılaşılıyordu. Bundan sonra okulumuz bünyesinde oluşturulan yemekhaneden üretilen yemeklerle öğrencilerimiz sıcak yemeklerini alacaklar. Gördüğümüz kadarıyla iyi bir organizasyon yapılmış durumda. Okulların açılması ile bu hizmet başlatıldı. Gayet güzel dönüşler alıyoruz. Öğrencilerimiz beslenme şartlarına uygun şekilde sıcak yemeklerini alacaklar. Bu hizmeti en uygun şekilde verme gayreti içinde olacağız. Bu konuda yapılan çalışmaları gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürümüzü ve Okul Müdürümüzü tebrik ediyorum” diye konuştu.
Kalori değerleri hesaplanarak hazırlanan yemek listelerini inceleyen Vali Ataklı, öğrenciler için hazırlanan menü ile Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, okul idareci ve öğretmenlerle öğle yemeği yedi. Aşcı ve yemekhane personelini tebrik eden Vali Ataklı, herhangi bir aksaklığa meydan verilmeden kaliteli hizmete devam edilmesini istedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021