Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Jandarma Sütaş İşçisine Müdahale Etti

Aksaray’da Jandarma Sütaş İşçisine Müdahale Etti

A - +

Aksaray Haberleri - 11.08.2014 - 19:00

Aksaray'da Jandarma Sütaş İşçisine Müdahale Etti

Aksaray’da Jandarma Sütaş İşçisine Müdahale Etti

Aksaray Sütaş Fabrikası önünde, Tek Gıda İş Sendikası üyelerinin yaklaşık 115 gündür sürdükleri eyleme jandarma müdahale etti. Yapılan müdahalede 1 kişi göz altına alındı.

Aksaray Sütaş Fabrikasının önünde bir araya gelen daha önce işten atılan 30 kişilik gurup pankart ve yayın yapan araçla birlikte Sütaş önüne yürüdü. Jandarma işten atılan işçilerin yayınını durdurarak alanı terk etmelerini istemeleri üzerine işçilerle jandarma arasında kısa süreli arbede yaşandı Yaşanan arbedede jandarma, sendika temsilcisi Suat Karlıkaya’yı gözaltına aldı. İşçilerin yayın aracına da jandarma el koydu.

Tekgıda-İş Sendikası yaptığı açıklamada, “Jandarma kimin Jandarması, emniyet güçleri kime hizmet ediyor, sermayenin gücü karşısında emekçiye hak aramak bile yasak mı? Parayı veren her zaman düdüğü çalacak m?Yeni Türkiye’nin düzeni bu mu?” dedi.Açıklamada, hukuksuzluğa teslim olmayacakları belirtilerek, “Anayasal haklarımızı kullanmak için Jandarma’dan izin almamız gerekmiyor. Jandarma’nın kaba kuvvetiyle de geri adım atmayacağız. Haklarımızı biliyoruz ve arayacağız.Ama bizi asıl öfkelendiren; toplumsal düzeni adil ve tarafsız bir şekilde koruması için vergilerimizle beslediğimiz emniyet güçlerinin, sadece ezilene, garibana, yoksula saldırması. Sermayeye bekçilik etmesi. Tankınla, topunla da gelsen, üstümüze jandarmayı da sürsen nafile. Öyle ekranlarda palavra atmakla olmuyor bu işler. Sana anayasayı da, hukuka saygıyı da, insan haklarını da öğreteceğiz. Dahası emeğin gücünü öğreteceğiz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021