Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da “İşte Kadın Zirvesi” Paneli Yapıldı

Aksaray’da “İşte Kadın Zirvesi” Paneli Yapıldı

A - +

Aksaray Haberleri - 28.09.2014 - 16:56

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNE BAĞLI AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE AKSARAY KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, ‘İŞTE KADIN ZİRVESİ’ BAŞLIĞI ADI ALTINDA BİR PANEL DÜZENLEDİ.

TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİNE BAĞLI AKSARAY TİCARET VE SANAYİ ODASI KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE AKSARAY KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, ‘İŞTE KADIN ZİRVESİ’ BAŞLIĞI ADI ALTINDA BİR PANEL DÜZENLEDİ.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) koordinatörlüğünde Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu, “İşte Kadın Zirvesi” başlığı adı altında bir panel düzenledi.
Bir otelde düzenlenen panele Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi aynı zamanda kadın girişimciler kurul üyesi Hasibe Yazgı, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Melek Elyiğit ve Türkiye’nin yaklaşık 25 ilinden gelen kadın girişimciler katıldı. Aksaray’da ilk defa düzenlenen “İşte Kadın Zirvesi” konulu panelde, kadının iş hayatındaki önemi kadın girişimcilere anlatıldı.
Vali Şeref Ataklı, Türkiye’nin dört bir yanından Aksaray’a gelen kadın girişimcilere, kadın eliyle yapılan işlerin başarı oranından bahsetti ve programı düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
Aynı zamanda Aksaray Kadın Girişimciler Kurulunun asil üyesi olan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın eşi Hasibe Yazgı ise, yaptığı konuşmada, kadının toplumsal yaşamadaki başarısını iş dünyasına yastığını belirterek, “Sosyalleşme ve eğitim önce ailede başlar. İyi eğitim almış kadınlarımız, hem çocuklarımızı iyi yetiştirecekler hem de iş yaşamında ki başarı ve katkılarıyla ülkemize büyük değerler kazandıracaklardır. Kadınlarımızın toplumsal hayatımızda ki yerinin daha da yükselmesi ve başarılarının toplum refahına değer katması en büyük dileğimdir. Bildiğiniz üzere geçmişimizde de toplumsal aktiviteler, çalışıp kazanma ve emek harcayıp üretme konusunda hanımların ciddi bir ağırlığı vardır. Özellikle Hz. Hatice ticaret alanında, Hz. Fatıma Bedir ve Uhud gibi savaşlarda hemşirelik vazifesinde, Hz. Aişe’nin siyaset üzerindeki rolünü, Rabiatül Adeviyye den ilim ve öğretme ahlakını rehber almalıyız” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021