Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da İsrail Protestosu

Aksaray’da İsrail Protestosu

A - +

Aksaray Haberleri - 07.11.2014 - 18:04

Aksaray’da İsrail Protestosu

Aksaray’da İsrail Protestosu

İsrail’in Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara yapmış olduğu sert müdahale, 72 sivil toplum kuruluşundan oluşan Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyeleri tarafından protesto edildi.
Aksaray Sivil Toplum Kuruluşları Platformu üyesi yaklaşık 50 kişi, İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’ya saldırılarını protesto etmek için Ulu Camii önünde toplandı. Grup adına açıklama yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) Başkanı Önder Özkan, “Son bir haftadır Mescid-i Aksa üzerinde kirli oyunlar düzenleyen İsrail, Müslümanlar için kutsal olan bu mekanda bir başka skandala daha imza atmıştır. Mescid-i Aksa’nın içerisine giren 100 kadar İsrail askerinin Filistinlilerin üzerine plastik mermi, ses ve gaz bombalarıyla müdahalesi üzerine 27 kişi yaralanmıştır. Aksa içerisinde bulunan Kıble Camii’ne sığınan Müslümanları kovalayan İsrail askerleri, Kıble Camii içerisinde gezerek göstericileri tartaklamış, bu esnada cami içerisindeki Kur’an-ı Kerimlerin etrafa saçıldığı görülmüştür. Bizler için oldukça önemli bir mekan olan Mescid-i Aksa’ya yönelik bu hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Mescid-i Aksa sadece Filistin’in değil tüm İslam aleminin meselesidir” diye konuştu.
Grup, yapılan basın açıklamasının ardından alandan ayrıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021