Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Hafızlara Sertifikaları Verildi

Aksaray’da Hafızlara Sertifikaları Verildi

A - +

Aksaray Haberleri - 12.09.2014 - 13:10

Aksaray’da Hafızlara Sertifikaları Verildi

Aksaray’da Hafızlara Sertifikaları Verildi

Aksaray’da İl Müftülüğü’ne bağlı Geylani Erkek Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimini tamamlayan 10 hafıza düzenlenen törenle mezuniyet diplomaları verildi.
Ulu Cami düzenlenen mezuniyet törenine Aksaray Belediye Başkan Yardımcıları Serdar Baydar, Nuri Danışman, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Mehmet Kapukaya, İl Müftüsü Bekir Gülce ile din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran tilavetiyle başlayan program ilahilerle devam etti.
Törende konuşan İl Müftüsü Bekir Gülce, “Bizler Kuranı Kerimi üstlenen milletiz. Rabbimiz Kuranı Kerimi Cebrail a.s. daha sonra Peygamber Efendimize daha sonra Ümmet-i Muhammet’e emanet etti. Bizler Kuranı Kerimiz muhafaza ederken içindeki değerleri önce hayatımıza sonra topluma aktaracağız” dedi.
Eğitimlerini başarı ile tamamlayan 10 hafızın diplomaları Belediye Başkan Yardımcıları Serdar Baydar, Nuri Danışman, Din İşleri Kurul üyesi Mehmet Kapukaya, İl Müftüsü Bekir Gülce ile Geylani Erkek Kuran Kursu Mütevveli heyeti adına Hüseyin Avni Çekiç tarafından verildi. Diplomalarını alan hafızlara ve hafızları yetiştiren din görevlilerine çeşitli hediyeler takdim edilirken Başkan Yardımcıları Baydar ve Danışman, hafızlara ve hafızları yetiştiren din görevlileri kutlayarak tebrik etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021