Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Gaziler Günü Kutlaması

Aksaray’da Gaziler Günü Kutlaması

A - +

Aksaray Haberleri - 19.09.2014 - 16:16

Aksaray’da Gaziler Günü Kutlaması

Aksaray’da Gaziler Günü Kutlaması

Aksaray’da “Gaziler Günü” dolayısıyla program düzenlendi.
Kent Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ’ın anıta çelenk koyması ile başladı.
Vali Şeref Ataklı törende yaptığı konuşmasında, şehitlik ve gaziliğin milletin gönlündeki en ulvi makamlar olduğunu söyledi. Gazilerin vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleri olduğunu belirten Vali Ataklı, “Bizler aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde yaşıyoruz. Gaziler ve şehit yakınları milletimize tevdi edilmiş en kıymetli emanetlerdir. Vatanseverlikleri, cesaret ve unutulmaz hizmetleriyle örnek aldığımız gazilerimize, saygın kişiliklerine yaraşır hayat şartları sunmak devlet ve millet olarak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Devletimiz, bugün kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün imkânlarıyla onların yanlarında olmaya devam edecektir” dedi.
Muharip Gaziler Derneği Aksaray Şube Başkanı Mustafa Dağ da konuşmasında, bağımsızlık mücadelesini dünyada Türk milleti kadar bilen başka bir milletin olmadığını söyledi. Dağ, savaş görmemiş, düşmanla doğrudan mücadele etmemiş bir insanın yaşananları tam anlamıyla bilmesinin beklenemeyeceğini ifade ederek, “Din, bayrak, vatan, namus uğruna canını vermiş, kolunu bacağını, gözünü feda eden gaziler ne için mücadele etmiştir. Bugün bunların değerini iyi anlamalı bunu gelecek nesillerimize aktarmalıyız” diye konuştu.
Öğrencilerin şiirler okuduğu tören Muharip Gaziler, Kıbrıs ve Kore Gazileri ile Terör malulü gazilerin Valilik Makamını ziyaret etmeleri ile sona erdi.
Etkinlikler kapsamında Aksaray Valiliğinin ev sahipliğinde Polis Evinde gaziler onuruna öğle yemeği verildi. Yemeğe Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Vali Yardımcısı Tolga Polat, Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mustafa Dağ, şehit yakınları ve gaziler ile aileleri katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021