Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Damızlık Birliği Süt Pazarlıyor

Aksaray’da Damızlık Birliği Süt Pazarlıyor

A - +

Aksaray Haberleri - 09.10.2014 - 16:48

Aksaray’da Damızlık Birliği Süt Pazarlıyor

Aksaray’da Damızlık Birliği Süt Pazarlıyor

Nüfusunun yüzde 80’inin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da tarım ve hayvancılık her geçen gün büyük bir ivme kazanarak gelişirken, sivil toplum örgütlerinin çalışmaları ile üreticilerin ekonomisi güçlendiriliyor. Bu kapsamda geçmiş dönemde süt pazarlaması yapmayan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği yeni bir atılım yaparak üyelerinin sütlerini pazarlamaya başladı.
Konuyla ilgili bilgi veren Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, amaçlarının üreticilere daha fazla kazanç sağlanması olduğunu belirterek, “Yönetim kurulumuz görev almadan önce birliğimizde süt pazarlaması yapılmıyordu. Biz yönetime gelince bununla ilgili geniş çaplı bir araştırma ve çalışma yaptık. Yapılan çalışmalar sonucunda da üyelerimizin ürettiği ürünün daha yüksek fiyattan pazarlanması ve birim üründen daha fazla gelir elde etmeleri için faaliyete geçtik. Bu kapsamda da Aksaray bölgesinde süt toplama faaliyeti olmayan yeni bir firma ile anlaşıldı. Çiğ sütte soğuk halka zinciri oluşturularak sütte kalitenin artması sağlandı. Üyelere ait sütler birliğimiz aracılığı ile toplanarak pazarlanmasına başlanıldı. Bugün baktığımızda ise üyelerimize ait aylık bin 500 ton süt birliğimiz tarafından daha yüksek fiyatla pazarlanarak üreticilerin kazançları artırıldı” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021