Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Bağ Bozumu Telaşı Başladı

Aksaray’da Bağ Bozumu Telaşı Başladı

A - +

Aksaray Haberleri - 24.09.2014 - 9:19

Aksaray'da Bağ Bozumu Telaşı Başladı

Aksaray’da Bağ Bozumu Telaşı Başladı

Başkan Emin Kocak”Aksaray’da, bağ bozumuyla yaklaşık 20 bin dekarlık alanda üzüm hasadına başlayan çiftçileri tatlı bir telaş sardı”
Başkan Emin Koçak; Aksaray’da, bağ bozumuyla yaklaşık 20 bin dekarlık alanda üzüm hasadına başlayan çiftçileri tatlı bir telaş sardı.Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak Bağ Bozumuyla alakalı şunları söyledi.
Baharla bakımına başladıkları bağlardaki çalışmalarını yaz ortasına kadar sürdüren üreticiler, hasat dönemi emeklerinin karşılığını almanın sevincini yaşıyor.
Ürünlerini en iyi şekilde değerlendirebilmek amacıyla uzun ve yorucu bir uğraşın sonunda üzüm suyunu pekmeze dönüştüren Aksaraylı çiftçiler, sabahın erken saatinden gece yarısına kadar tarlalarında kalıyor.
Toplanan üzümler traktörle köye getirildikten sonra soku adı verilen bölüme bırakılıyor. Torbalara konulan ürün ardından ezilerek suyu çıkarılıyor.
Genellikle imece usulü çalışan çiftçiler, pekmezin yanı sıra kışın tüketmek ve misafirlerine ikram etmek amacıyla üzümden yaptıkları pestili, evlerinin damında kurutmaya bırakıyor dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021