Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Aktif-Eğitimcilerden Protesto

Aksaray’da Aktif-Eğitimcilerden Protesto

A - +

Aksaray Haberleri - 24.09.2014 - 9:39

Aksaray'da Aktif-Eğitimcilerden Protesto

Aksaray’da Aktif-Eğitimcilerden Protesto

Aksaray’da Valilik Meydanı’nda toplanan eğitimciler, üzerlerinde bulunan ceketleri ters giydi. Daha sonra hazırladıkları pankartları tutarak, yanlarında getirdikleri siyah balonları patlattı.

Aktif Eğitim Sen Aksaray Şube Başkanı Şaban Önge yaptığı açıklamada, 2014-15 Eğitim Öğretim yılının Milli Eğitim Bakanlığı’nın yanlış, yanlı ve maksatlı uygulamaları nedeniyle pek çok problemle birlikte başladığını söyledi. Bakanlığın tutumundan problemlerin kısa vadede çözülmeyediğini aksine çözümün giderek daha da zorlaşan bir yumağa dönüştüğünü aktaran Önge, şunları ifade etti: “Biz Aktif Sendikacılar olarak ne ülkemizin yarınlarını emanet edeceğimiz çocuklarımızın nede bugün çocuklarımızı emanet ettiğimiz eğitim çalışanlarımızın iktidarın ve bakanlığın basiretsiz, hukuksuz ve maksatlı uygulamalarına mahkum edilmesine seyirci kalacağız.”

Bu yüzden çalışma barışını bozan siyasal ve sendikal kadrolaşmaya hayır dediklerini aktaran Önge, şunları söyledi: “İnsanlar arasında ayrımcılığı körükleyen ve ötekileştiren, liyakat yerine yandaşlığı gözeterek hukuksuz görevlendirme ve tasfiyelere, iyi planlanmamış bir rotasyonla eğitim çalışanlarının hayatlarının alt üst edilmesine, özel okullara teşvikler verilirken, devlet okullarımızın maddi imkansızlıklara mahkum edilmesine, öğretmenlerimizin asli görevleri dışında nöbet görevi gibi angarya işlere zorlanmasına hayır diyoruz.”

Grup konuşmanın ardından dağıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021