Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Adli Yıl törenle açıldı

Aksaray’da Adli Yıl törenle açıldı

A - +

Aksaray Haberleri - 01.09.2014 - 18:33

Aksaray'da Adli Yıl Açılışı

Aksaray’da Adli Yıl Açılışı

Aksaray Cumhuriyet Başsavcısı Gürhan Aktaş, “Adaletin gecikmesi toplumda huzursuzluk meydana getirdiği gibi devlete duyulan saygı ve güveni de azaltmaktadır. Yargının hızlı ve sağlıklı işlemesi, hukuk devletinin de gerçek güvencesidir” dedi.

Aksaray Adliyesi konferans salonunda düzenlenen adli yıl açılış töreninde konuşan Aktaş, bir ülkenin birlik, düzen, barış ve huzur içinde güçlü ve sağlıklı olması yargı erkinin adaleti gerçekleştirmekte göstereceği başarıya ve sürate bağlı olduğunu belirtti.

Yargılamaların geç sonuçlanmasının uzun süre boyunca yargının öncelikli sorunları haline geldiğini dile getiren Aktaş, “Her kademede yargı erkinin fonksiyonlarının beklenen seviyede gerçekleştirmesine engel bir hal aldı. Adaletin tıpkı sağlık gibi ancak kaybedildiğinde değerinin farkına varılacağı unutulmayarak bu sorunlar mutlaka çözümlenmelidir. Adaletin gecikmesi toplumda huzursuzluk meydana getirdiği gibi devlete duyulan saygı ve güveni de azaltmaktadır. Yargının hızlı ve sağlıklı işlemesi hukuk devletinin de gerçek güvencesidir” diye konuştu.

Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Hasan Ay ise son dönemde yargının olumsuz şekilde gündeme gelmesinden üzüntü duyduklarını belirterek, “Öyleki Cumhuriyet savcılarımızın ve hakimlerimizin yargısal faaliyetleri eksik bilgilerle kamuoyuna yansıtılmaktadır. Bu eksik bilgilerden dolayı çoğu zaman meslektaşlarımız haksız yere suçlamalara maruz kalmaktadır” dedi.

Törene, Aksaray Valisi Şeref Ataklı, Garnizon ve İl Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, İdare Mahkemesi Başkanı Dinçer Yılmaz, Baro Başkanı Levent Bozkurt, hakimler, savcılar, avukatlar ve adliye çalışanları katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021