Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’a Ulaşan Bisikletçiler Rotayı Ankara’ya Çevirdi

Aksaray’a Ulaşan Bisikletçiler Rotayı Ankara’ya Çevirdi

A - +

Aksaray Haberleri - 20.10.2014 - 9:33

Aksaray'a Ulaşan Bisikletçiler Rotayı Ankara'ya Çevirdi

Aksaray’a Ulaşan Bisikletçiler Rotayı Ankara’ya Çevirdi

Aksaray’da düzenlenecek törenin ardından Ankara’ya gitmek için yola çıkacak olan kafilenin zorlu şartlara rağmen belirlenen rotaya uyduğu açıklandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep İpekyolu Rotary Kulübü ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle, Türkiye Bisiklet Federasyonu, Nokta Polikliniği, Tuğcan Hotel, EGS Mühendislik, Enam İnşaat, Günal Yapı, ART Halı, Kadoil Petrol, Meysu ve Şirvan Baklava sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan, “Çocuk Felci İçin Sürüyoruz”farkındalık projesi kapsamında ki 11 bisikletçi Aksaray’a ulaştı. Gaziantep’te verilen startın ardından başlayan zorlu yolculukla Osmaniye, Adana ve Niğde’ye giden sporcular burada düzenlenen törenin ardından Kapadokya’da giderek bir gece konaklamanın ardından dün akşam Aksaray’a ulaştı. Büyük bir törenle karşılanan sporculara halkın ilgisi dikkat çekerken geceyi Aksaray’da geçiren sporcular bugün düzenlenecek törenin ardından Kulu’ya hareket edecek. Sporcuların Salı günü Ankara’ya giriş yapacağı ve Ankara’da yoğun bir etkinlik programının ardından 22 Ekim 2014 Çarşamba günü düzenlenecek olan bir törenle Samsun’a uğurlanacağı ifade edildi. Zorlu maraton hakkında bilgi veren İpekyolu Rotary Kulübü Başkanı Işınsu Alpay “Çocuk Felci İçin Sürüyoruz projesi kapsamında önceden planladığımız gibi yol güzergâhımızda başarıyla ilerliyoruz. Adana, Niğde ve Kapadokya’nın ardından dün akşamüzeri Aksaray’a ulaştık. Sporcularımızla birlikte geceyi burada geçirdik. Bugün Saat 11.00 itibarıyla düzenlenecek Aksaray start programının ardından Ankara istikametine yönelerek önce Kulu, ardından yarın Sabah Ankara’ya gideceğiz. 21 Ekim 2014 Salı günü Ankara’da birçok etkinliğe katılacak, sporcularımızla birlikte 15.30’da Anıtkabir’i ziyaret ederek Atatürk’ün mozolesine törenle çelenk koyacağız. Geceyi Ankara’da geçirdikten sonra 22 Ekim Çarşamba günü Sabah düzenlenecek olan tanıtım ve basın toplantısının ardından Samsun’a doğru yönelecek ve belirlenen yol haritasına sadık kalarak Çankırı, Kastamonu, Sinop ve son olarak 1530 kilometre sonra Samsun’a ulaşmış olacağız. Sporcularımızın sağlık durumu gayet iyi. Zaman zaman zorlu hava koşullarıyla karşılaşsak ta üstendiğimiz görev ve sorumluluk biniciyle sürüşümüze devam ediyoruz. Türkiye’nin birçok yerinden büyük ilgi görüyoruz. Özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya gibi büyük şehirlerimizde ki bisikletçilerimizde bize iştirak etmek istediklerini bildiriyor. Bundan sonraki dönemlerde bisikletçi sayısını arttırmayı planlıyoruz” dedi. Çocuk Felci İçin Sürüyoruz Projesi kapsamında pedal çeviren 11 sporcu ve onlara eşik eden İpekyolu Rotary Kulübü Başkan ve üyeleriyle sağlık ekiplerinin bu gün Aksaray’dan Ankara istikametine hareket edeceği de bildirildi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021