Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’a Süt Analiz Laboratuvarı faaliyete geçiyor

Aksaray’a Süt Analiz Laboratuvarı faaliyete geçiyor

A - +

Aksaray Haberleri - 14.08.2014 - 17:45

Aksaraydaki süt üretiminin kalitesini artırmak ve süt üreticilerine destek olmak amaçlı kurulan Süt Analiz Laboratuarı en kısa zamanda faaliyete geçecek.

Aksaraydaki süt üretiminin kalitesini artırmak ve süt üreticilerine destek olmak amaçlı kurulan Süt Analiz Laboratuarı en kısa zamanda faaliyete geçecek.

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) ve Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği (DSSYB) ile yapılan protokol sonucu kurulan Süt Analiz Laboratuarı için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onay çıktı.
Aksaray’daki süt üretiminin kalitesini artırmak ve süt üreticilerine destek olmak amaçlı kurulan Süt Analiz Laboratuarı en kısa zamanda faaliyete geçecek.
Konuyla ilgili bilgiler veren Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, 1 yıl kadar önce başladıkları süt analiz laboratuarının inşaatının ve teknik malzemelerinin tamamlandığını belirterek, son olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan onayı da aldıklarını söyledi. Onayın ardından diğer çalışmaların devam ettiğini belirten Başkan Kayan, en kısa sürede süt analiz laboratuarının faaliyete geçeceğini kaydetti.
Süt analiz laboratuarı kurmalarındaki amacın her geçen yıl süt üretimi artan Aksaray’da süt üretiminin daha kaliteli süt üretmek olduğunu ve süt üreticilerinin desteklenmesi olduğunu ifade eden Başkan Kayan, laboratuar ile tüm Aksaray’daki sütlerin analizlerinin yapılacağını ve aynı zamanda bunun bir teşvik görevi göreceğini de söyledi. Başkan Kayan, laboratuarın en kısa sürede faaliyete geçeceğini kaydetti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021