Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Güncel Haber » Aksaray Valisi Ataklı Köylerde İncelemelerde Bulundu

Aksaray Valisi Ataklı Köylerde İncelemelerde Bulundu

A - +

Güncel Haber - 06.08.2014 - 7:11

Aksaray Valisi Şeref Ataklı, merkeze bağlı köyleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı, merkeze bağlı köyleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı merkeze bağlı köyleri ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Şeref Ataklı, beraberinde Jandarma Alay Komutanı Albay Levent Ölmez, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ ile merkeze bağlı Kutlu, Armutlu ve İncesu köylerini ziyaret etti. Köy muhtarları ve vatandaşlarla görüşen Vali Ataklı, sorunları dinledi. İlk önce Kutlu köyünü ziyaret eden Vali Ataklı, Köy Muhtarı Ayhan Ölmez ve vatandaşlarla görüştü. Muhtar Ayhan Ölmez’den bilgi alan Vali Ataklı köyün sorun ve ihtiyaçları ile ilgili iletilen talepleri öncelik sırasına göre bir program dahilinde çözüme kavuşturmak için gayret göstereceklerini söyledi. Vali Ataklı daha sonra Armutlu ve İncesu köylerini ziyaret etti. Armutlu Köyü Muhtarı Recep Sert, İncesu Köyü Muhtarı Hasan Uygur’dan bilgi alan Vali Ataklı yol, su ve diğer altyapı ile eksikliklerin giderilmesi ve sorunların çözümü için imkanlar ölçüsünde el birliği ile gayret göstereceklerini söyledi. İncelemelerde bulunduğu üç köyün daha önce belde statüsünde olduğunu ifade eden Vali Ataklı, köye dönüşen beldelerde hizmetlerin aksamadan yürütülmesi için çalıştırılabilir birçok aracın köy muhtarlıklarına bırakıldığını diğer konularda il Özel İdaresi imkanları ile hizmetlerin yürütüldüğünü söyledi.

Köye dönüşen 24 belde ile birlikte diğer bütün köylerde hizmetlerin aksamadan yürütülmesi ve sorunların çözümünün takipçisi olduklarını ifade eden Vali Ataklı, “Şehrimizin, ilçe belde ve köylerimizin eksikliklerini el birliği içinde hep beraber gidermek için gayret göstereceğiz. Yollarda asfalt bakım çalışmaları başlatıldı. İçme suyu konusunda ilave sondajlar yaparak kaynaklarımızı destekleyeceğiz. Yine içme suyunun elektrik enerjisi ile dağıtımının sağlandığı köylerimizde, 2 köyümüzde uygulamasını yaptığımız ve olumlu sonuçlarını gördüğümüz gün ışığından enerji üreten panel sistemlerinin 7 köyümüzde daha uygulanması için ihalesini gerçekleştirdik. Bu sistemi diğer köylerimizde de yaygınlaştıracağız. Bunun yanında su kaynaklarının daha verimli kullanılmasını sağlamak için bütün köylerimizde vatandaşlarımızın kullandıkları su miktarının bedelini ödemeleri için su sayacı takılmasını zorunlu hale getirdik. Su kaynakları bakımından çok iyi durumda değiliz, bu nedenle suyumuzu en verimli şekilde kullanmak zorundayız” dedi.

Vali Ataklı, asfalt, yol bakım ve diğer konularda öncelik durumlarına göre hazırlanan programın uygulanacağını, bunun yanında kilitli parke taşı uygulamaları ve diğer taleplerin hazırlanarak 2015 programına dahil edileceğini belirtti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021