Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray SGİM’ den Organize Sanayinde ki Fabrikalara ziyaret

Aksaray SGİM’ den Organize Sanayinde ki Fabrikalara ziyaret

A - +

Aksaray Haberleri - 03.11.2014 - 10:57

Aksaray SGİM’ den Organize Sanayinde ki Fabrikalara ziyaret

Aksaray SGİM’ den Organize Sanayinde ki Fabrikalara ziyaret

Aksaray Sosyal Güvenlik İl Müdürü Saffet Çalışkan, 31 Ekim’de Aksaray Kanat El Arabası Fabrikasını , ardından SMI Grup Çelik Konstrüksiyon Fabrikasını, İŞTEKS İş elbiseleri Fabrikasını ziyaret etti.

İl Müdürü Çalışkanla bir araya gelen Fabrika sahipleri, iş ve iş güvenliği hususlarını, Sosyal Güvenlikle ilgili konuları görüştüler. Özellikle İşgücü noktasında bazı sıkıntılarının olduğunu ifade eden Fabrika sahipleri, işçinin işe gelmediği zaman uğradıkları zararları ifade ederken öte yandan kalifiye eleman bulmakta zorlandıklarını belirttiler.

Kanat el arabası sahibi Abdurrahman Kanat, ilk önce Etiyopyayla başlattıkları ihracatta, şu an ürettikleri mamullerin % 60’ ını ihraç eder duruma geldiklerini belirtti. İstanbul Toptancılar Sitesi (İSTOŞ)’ ta yeni açtıkları işyeriyle de daha fazla pazar elde ettiklerini söyledi.

SMI Grup sahibi Cumali Yıldız, çelik konstrüksiyon alanında ileri teknoloji ile çeşitli ürünleri ürettiklerini, Prefabrik bina imalatı yaptıklarını ve muhtelif makine imalatlarını yaptıklarını, yeni projelerinin olduğunu ifade etti.

İŞTEKS İş Elbiseleri sahibi Akif BOCUT ise iş elbiseleri alanında fabrilarında üretim teknolojinin gerektirdiği standardı yakaladıklarını söyledi. Yeni Projelerle daha ileri düzeye ulaşmak için gerekli çalışmaları yürüttüklerini belirtti. Sıcak bir ortamda gerçekleşen ziyaretin sonunda Fabrika Sahiplerine, İl Müdürü Çalışkan SGK logolu hediye verdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021