Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray Pmyo’da Yeni Eğitim Dönemi Başladı

Aksaray Pmyo’da Yeni Eğitim Dönemi Başladı

A - +

Aksaray Haberleri - 15.09.2014 - 18:28

Aksaray Pmyo’da Yeni Eğitim Dönemi Başladı

Aksaray Pmyo’da Yeni Eğitim Dönemi Başladı

Aksaray’da Polis Meslek Yüksek Okulu’nda (PMYO) 2014-2015 eğitim-öğretim dönemi gerçekleştirilen törenle başladı.
Polis Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirilen törene Vali Şeref Ataklı, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz İlhan, AK Parti İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, Polis Okulu Müdürü Mustafa Uçar ve çok sayıda öğrenci katıldı. Programda bir konuşma yapan PMYO Müdürü Mustafa Uçar, 2014-2015 eğitim öğretim yılının bugün itibari ile başladığını belirterek, “Okulumuzdan bu güne kadar toplam 8 bin 450 öğrencimiz mezun olmuş ve emniyet birimlerinde görevlendirilmiştir. Emniyet teşkilatına personel kazandırmak üzere bu yıl toplam 530 öğrenci ile eğitime başlamanın sevincini yaşıyoruz. Polis eğitiminin temel gayesi teşkilatımızın ihtiyaç duyduğu güvenlik sistemlerinin çağın gereklerine uygun olarak yürütecek, demokrasi ve hukukun üstünlüğüne inanan, insan haklarına saygılı, değişen toplum şartları ayak uydurabilen polis memurları yetiştirmektir” dedi.
Vali Ataklı ise öğrencilere başarılar dileyerek, “Her alanda önemli gelişim ve değişimlere şahit olduğumuz günümüzde devletimizin asli görevlerinden biri olan emniyet ve asayişin sağlanmasında polislik mesleğinin eğitim faaliyetleri, suç ve suçlularla mücadele konusu giderek önem kazanmıştır” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Şahin tarafından öğrencilere ilk ders verildi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021