Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray Eğitim Bir Sen, Adıyama’a emanet

Aksaray Eğitim Bir Sen, Adıyama’a emanet

A - +

Aksaray Haberleri - 15.09.2014 - 13:00

Aksaray Eğitim Bir Sen, Adıyama'a emanet

Aksaray Eğitim Bir Sen, Adıyama’a emanet

Eğitimciler Birliği Sendikası Aksaray Şubesi’nde yapılacak olan 5. Olağan genel kurulu dolayısıyla yapılan basın toplantısına Eğitim bir sen Aksaray Şube Başkanı Mahmut ASLAN Eğitim bir sen Aksaray Şube Başkan Adayı İshak ADIYAMAN Şube yönetim Kurulu üyeleri okul ve kurumlardan yönetici ve öğretmenler katıldı.

Eğitimciler Birliği Sendikası Aksaray Şubesi Şube Başkanı Mahmut ASLAN yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi;

Eğitimciler Birliği Sendikası Aksaray Şubesi olarak 2014 yılının kasım ayında gerçekleştireceğimiz Eğitim Bir Sen Aksaray Şubesi 5. Olağan Kongresinin Tüm Eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bizlerin eğitim bir Sen ailesi olarak bu seçimi bir demokrasi şöleni havasında gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. Eğitim Bir Sen kurulduğu günden bu yana ilkeli sendikacılığı düstur edinmiş güçlüyü haklı kılmanın değil haklıyı güçlü kılmanın mücadelesini vermiştir. Aksaray Şubesi olarak bizler kuruluş felsefemiz doğrultusunda 2002 yılında tamamladığımız teşkilatlanma sürecinde bugün itibariyle 2350 üyeyle Aksaray’ın en büyük sivil toplum örgütü olmuş ve toplumun, eğitim çalışanlarının problemlerine yönelik çalışmaları yürütmekteyiz. Kuruluşumuzdan bu yana çeşitli kademelerinde bir nefer duruşuyla hizmet etmeye çalıştığım sendikamızın son 7 yıldır başkanlığını yürütmekteyim. Görev yaptığım süre içersinde daima üyelerimizin ve eğitim çalışanlarının menfaatlerini korumanın mücadelesini verdim. Görev bir bayrak yarışıdır. Bizler daima teşkilatımızı yenilemeli ve teşkilat ruhunu diri tutmalıyız. Bugün ben bu bayrağı İshak Adıyaman Kardeşime devrediyor bayrağın arkasında nefer olmaya devam edeciğimi ifade etmek istiyorum. Değerli basın mensupları kıymetli kardeşlerim kişiler ve makamlar geçici teşkilatımız kalıcıdır. Bizler eser bırakmanın mücadelesini veriyorsak asla ben duygusuyla hareket etmemeliyiz. Çünkü biz dedikten sonra ben demek geriye dönmektir. Arkamıza değil önümüze bakmalıyız. İnanıyorum ki ishak kardeşim ve kuracağı ekibi teşkilatımızı şu anki noktadan daha da ilerilere taşıyacaktır.

Bu süreç içersinde görev yaptığım yönetim kurulu üyelerime, çalıştığım mesai arkadaşlarıma, teşkilatımızın her kademesinde görev yapmış dava arkadaşlarıma, bizlere inanan üyelerimize, eğitim çalışanlarının tamamına ve süreç içerisinde zaman zaman ihmal ettiğim ailem ve değerli eşim Demet Aslan’a teşekkür ediyor hepsine saygı ve selamlarımı iletiyorum.

Eğitim bir sen Aksaray Şube Başkan Adayı İshak Adıyaman ise yaptığı açıklamada şunları söyledi :

Sayın Başkanım teşkilatımızın değerli temsilcileri kıymetli basın mensupları hepinize hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum,

Kurucu Genel Başkanımız Rahmetli Mehmet Akif İnan’ın önderliğinde 1992 yılında kurulan Eğitim Bir Sen kurulduğu günden bu yana demokrasi ve hak arama mücadelesini onurlu bir şekilde sürdürmektedir. Bir kişiyle başlayan bu mücadele haklılığını her zeminde dile getirmiş ve gün geçtikçe çığ gibi büyümüştür. Bu gün Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı olarak faaliyet gösteren Eğitim-Bir-Sen 280000 üyesiyle Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olmuştur.

Eğitim Bir- Sen Aksaray Şubesi 2002 yılında teşkilatlanma çalışmalarını tamamlamış. 25 üyeyle başladığı şube çalışmalarında bu gün itibariyle 2350 rakamına ulaşmıştır.

Eğitim Bir Sen kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklayan, gönüllere hitap ederek insan merkezli bir anlayışla öfkeyi hoşgörüye, nefreti sevgiye, şiddeti merhamete, bencilliği hizmete dönüştürmeye çalışan, isminde “birlik” kelimesini bulunduran tek eğitim sendikasıdır. Eğitim Bir Sen, ülkemizin bütünlüğüne, milletimizin birlik ve beraberliğine, güçlü bir ülkenin hasretine, ay yıldızlı bayrağımıza, Çanakkale ruhuna, Milli Mücadele ve Kuvay-i Milliye şuuruna, İstiklal Marşına ve onun derin manasına, Mehmet Akif’in misyonuna gerçekten sahip çıkanların sendikasıdır.

Mehmet Akif İnan öncülüğünde bir grup eğitim çalışanının, ortaya konulan hizmetin karşılığı olan hakkın kâmil manada gerçekleşmesinin mücadelesini vermek, hizmetin kalitesinin artırılması noktasındaki sorumluluğu da kuşanarak ülkenin gelişmesi için el atılması gereken en önemli alan olan eğitimin sorunlardan arındırılması mücadelesine katkı sunmak amacıyla 14 Şubat 1992 tarihinde kurduğu Eğitim-Bir-Sen’de demokrasi şöleni başlıyor.Bu süreç içersinde dava arkadaşlarım bizi bu göreve layık görmüşler. Başta değerli başkanım Sayın Mahmut Aslan’ın ve bu teşkilata inanmış insanların verdiği desteğin benim için anlamı büyüktür. Bizde görev istenmez verilir. Bizim teşkilatımızda yapacağımız bir görev var ise biz sonuna kadar bu görevi yerine getirmenin mücadelesini vermeliyiz.

Yapılacak olan seçimin bir yarış havasında geçeceğini düşünüyorum. Bu yarışta Eğitim bir sen ilkeleri ve değerleri çerçevesinde kardeşlik havasında geçeceğinden asla şüphem yoktu. Seçim sonucunda ortaya çıkan sonuç üyelerimizin takdiri olup seçilecek olan başkan ve yönetim kurulu hepimizin başkanı ve yönetimi olacaktır. Biz asla ötekileştirmeyen daima kucaklayan bir teşkilatız. Bu anlamda seçimin sendikamıza, üyelerimize, eğitim camiasına hayırlar getirmesini diliyor, bana destek olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

17 Eylül 2014 Çarşamba günü saat 19:30 da Öğretmenevinde verilecek olan tanıtım yemeğine tüm üyelerimizi bekliyoruz.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021