Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray Belediyesi Emekliler Dinlenme Evi Hizmete Açılıyor

Aksaray Belediyesi Emekliler Dinlenme Evi Hizmete Açılıyor

A - +

Aksaray Haberleri - 11.11.2014 - 13:47

AKSARAY BELEDİYESİ EMEKLİLER DİNLENME EVİ  HİZMETE AÇILIYOR

AKSARAY BELEDİYESİ EMEKLİLER DİNLENME EVİ HİZMETE AÇILIYOR

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibi, 300 kişilik kapasitesi ile Türkiye’nin sayılı emekli evlerinden biri olan modern Emekliler Dinlenme Evi’ni Çarşamba günü saat 12.30 da törenle hizmete açıyor.

Sosyal Belediyecilikte önemli hizmetlere ve ilklere imza atan Haluk Şahin Yazgı Başkanlığındaki Aksaray Belediyesi, başta emekliler olmak üzere tüm vatandaşların yararlanacağı modern Emekliler Dinlenme Evi’ni Aksaray’a kazandırarak bir ilki daha gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyor.

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve ekibinin en önemli projelerinden birisi olan Emekliler Dinlenme Evi Çarşamba günü saat 12.30’da törenle açılarak vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Aksaray Belediyesi tarafından Ulu Cami yanında geniş bir alan üzerine yapılan açık ve kapalı alanlarıyla yaklaşık 300 kişilik kapasiteye sahip olan Aksaray Belediyesi Emekliler Dinlenme Evi, kütüphanesi, günlük gazetelerin yer aldığı gazete köşesi, modern oturma grupları, yeşil alanları, süs havuzu ve genel görünümü ile Türkiye’nin en modern ve en güzel emekli dinlenme evlerinden biri olarak gösteriliyor.

Aksaray’da sosyal belediyecilik adına yapılması gereken her türlü hizmeti gerçekleştirmeyi hedeflediklerini ve bu kapsamda emekli insanları da unutmayarak onlar için çok güzel bir dinlenme evi hazırladıklarını ifade eden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Bizim ilkemiz, insana hizmet ilkesidir. Yaptığımız bütün hizmetleri insan odaklı yapıyoruz. Bu kapsamda emekli vatandaşlarımızı da düşünerek onların yaz kış dinlenebilecekleri Emekliler Dinlenme Evi’ni Aksaray’ımıza kazandırdık.

Emekli Dinlenme Evimiz; kapalı mekânda 80-100 kişi, açık alanda, bahçede ise 200 kişi olmak üzere yaklaşık 300 kişilik bir kapasiteye sahip. Kapalı mekânımızda kütüphanemiz, gazete okuma köşemiz var. Burada çay, kahve, sahlep, pasta, poaça, börek gibi unlu ve sütlü mamuller yer alacak. Özellikle bitkisel çaylar ve organik ürünler bulunacak.

Burası adı üstünde Emekliler Dinlenme Evi. Ancak sadece emekliler değil, üniversiteli gençlerimiz ve tüm vatandaşlarımız da bu sosyal tesisimizden faydalanabilecekler. Tesisimiz, bütün halkımızın hizmetinde olacaktır.

Emekli vatandaşlarımız emekli olduklarına dair belge ile emekli kartı çıkartarak dinlenme evimizdeki indirimlerden faydalanabilecekler. Fiyatlarımız da piyasaya göre çok hesaplı olacak.

Bu arada Aksaray’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı 12.11.2014 Çarşamba günü saat 12.30 da yapılacak Aksaray Belediyesi Emekliler Dinlenme Evi’nin açılış törenine davet ediyorum.”

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021