Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray Bayram Trafiği Tedbirleri

Aksaray Bayram Trafiği Tedbirleri

A - +

Aksaray Haberleri - 30.09.2014 - 15:37

Aksaray Bayram Trafiği Tedbirleri

Aksaray Bayram Trafiği Tedbirleri

Aksaray’da Kurban Bayramı süresince vatandaşların güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak ve meydana gelebilecek trafik kazalarını azaltmak amacıyla, Emniyet Müdürlüğünce 02-03 Ekim ve 06-07-11-12 Ekim 2014 tarihlerinde mevcut trafik tedbirlerine ek tedbirler alınıyor.
Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Son yıllarda bayram tatillerinde meydana gelen Trafik kazaları incelendiğinde, bu kazaların önemli bir bölümünde hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süreleri ihlali gibi nedenlerden meydana geldiği görülmekte olup, bunları önlemek için radarla hız denetimleri başta olmak üzere denetimler sıklaştırılacaktır. Özellikle sabaha karşı uykusuzluk ve yorgunluk belirtileri yoğunlaştığından uzun yoldan geldiği anlaşılan araç sürücülerinin denetim noktalarında kısa süreli araçtan inmeleri istenecek, bu sayede sürücülerin uyku ve yorgunluğunun bir nebze de olsa giderilmesi sağlanacaktır. Şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüsler üzerinde denetimlere ağırlık verilecek, uzun mesafeye gidecek olan yolcu otobüslerinin yedek şoför kullanıp kullanmadıkları, çalışma ve dinlenme süreleri ile hız limitlerine uyup uymadıkları ve takograf cihazlarında takılı belgelerin sürücü ile aynı kişi olup olmadığı Otogar Polis çıkış noktasındaki görevli personel ve güzergahta denetim yapan ekipler tarafından sıkı bir şekilde denetimden geçirilecektir. Denetim amacı ile durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların emniyet kemeri takıp takmadıkları ekiplerimiz tarafından kontrol edilecek, takmayanlar hakkında ise cezai işlem uygulanacaktır. Gece seyir eden araçların ışık donanımlarının çalışıp çalışmadığı ekipler tarafından denetlenecek, eksikliği tespit edilen araçlar trafikten men edilecektir. Her iki yönlü trafiğin kullanıldığı karayollarında bayram tatilinin başlangıç ve bitiş döneminde trafik yoğunluğunun aşırı derecede arttığı tespit edilmesi halinde ağır tonajlı araçlar kısa süreli bekletilecektir. İlimizde faaliyet gösteren MOBESE kameraları ile yapılan denetimlerde özellikle emniyet kemeri, kırmızı ışık ihlali, seyir halinde cep telefonu ile görüşme gibi kural ihlalleri üzerinde denetimler sıklaştırılacaktır. Özellikle Arefe günü alışveriş merkezlerinin bulunduğu merkezi bölge ve mezar ziyaretleri için trafiğin yoğun olduğu yerlere takviye personel verilerek yaya devriye ve ekiplerin sayıları arttırılacak, trafik düzeni ve güvenliğiyle ilgili gerekli tedbirler alınarak halkımızın kazasız ve huzur içerisinde bayramı geçirmeleri için çalışmalar yapılacaktır” denildi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021