Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Siyaset » AKP Teşkilatı önümüzdeki hafta istifa edebilir

AKP Teşkilatı önümüzdeki hafta istifa edebilir

A - +

Siyaset - 03.08.2014 - 21:04

Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra görevi bırakması beklenen AKP Aksaray Teşkilatı’nın önümüzdeki hafta içerisinde istifa edebileceği iddia edildi.

Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra görevi bırakması beklenen AKP Aksaray Teşkilatı’nın önümüzdeki hafta içerisinde istifa edebileceği iddia edildi.

AKP Aksaray Teşkilatı’nın önümüzdeki günler içerisinde görevlerinden istifa edebilecekleri iddia edildi.
Bir süre önce Genel Merkez tarafından gönderilen müfettişlerce Paralel Soruşturması geçirdiği iddiası ile görevden alınmalarının (istifa etmelerinin) kesin olduğu söylentilerinin gerçekleşmek üzere olduğu fısıltısı yayıldı. AKP Aksaray İl Teşkilatı’nda Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonrasında görevi bırakmasına kesin gözüyle bakılan AKP Aksaray İl Başkanı Fatih Yıldırıcı ve ekibinin Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonrasına kalmadan önümüzdeki günler içerisinde istifa edebileceği duyumu alındı.
AKP ye çok yakın ve yetkili bir kaynaktan edinilen bilgide, AKP İl Başkanı Fatih Yıldırıcı ve ekibinin görevden alınmasının (istifa ettirilmesinin) altında yatan nedenin sadece Paralel Soruşturması olmadığı, 30 Mart Yerel Seçimleri’nde dönemin Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın yeniden aday gösterilmesi için Genel Merkez’de yoğun çalışma yaptığı, ancak AKP Genel Merkezi tarafından bir çok defa yaptırılan anketlerde Nevzat Palta’nın oyunun yüzde 18 lere kadar düşmesi nedeniyle Palta’nın yeniden aday gösterilmesinde başarılı olamadığı, bu nedenle de genel merkez tarafından uzun süre önce üzerinin çizildiği iddia edildi.

AKP içerisinden sızan bilgilere göre şu anda mevcut Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’dan daha fazla Nevzat Palta’ya halen yakın durmasının istifa (görevden alınma) sürecini hızlandırdığı da iddialar arasında yer aldı.

kaynak: gundemaksaray

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021