Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Siyaset » AKP den Bayram Hediyesi

AKP den Bayram Hediyesi

A - +

Siyaset - 03.08.2014 - 21:06

Aksaray’a yapılacağı ilan edilen 500 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi’nin yapımından vazgeçildi. Onun yerine eski hastane onarılarak kullanılmaya devam edilecek.

Aksaray’a yapılacağı ilan edilen 500 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi’nin yapımından vazgeçildi. Onun yerine eski hastane onarılarak kullanılmaya devam edilecek.

AKP; Ramazan Bayramı öncesinde Aksaraylılara Bayram Hediyesi olarak 500 Yataklı Devlet Hastanesi’nin iptalini verdi.
Daha önce ihalesi iptal edilen 500 Yataklı Devlet Hastanesi’nin yapımının tamamıyla iptal edildiği, yeni Devlet Hastanesi yapımı yerine eski devlet hastanesinin onarımı için 4 milyon lira civarında bir ödenek ayrıldığı öğrenildi. AKP den seçilerek yaklaşık 12 yıldır Aksaray Milletvekilliği yapan Ali Rıza Alaboyun ve Ruhi Açıkgöz ile 8 yıldır vekillik görevini sürdüren İlknur Açıkgöz’ün 500 Yataklı Devlet Hastanesi’nin iptal edilmesi konusundaki başarılı performansları vatandaşlar tarafından takdirle karşılandı.
Aksaray’ın acil ihtiyaçlarından birisi haline gelen 500 Yataklı Yeni Devlet Hastanesi yapımının iptali ile ilgili konuşan vatandaşlar hastanenin iptalini eleştirerek; “Nereden nereye! Ne günlere geldik. Bir zamanlar değil hastane, köylerdeki sağlık evlerinde hemşire, ebe yok diye dönemin vekilleri ile kavga ederdik. Şimdi o zamana göre 3-4 kat büyüyen şehir için elzem hale gelen hastanenin yapımı iptal ediliyor biz alkışlıyoruz. Kendimize mi kızmalıyız, iktidara mı, yoksa iktidarın vekillerine mi onu bile ayırt edemez hale geldik. Aksaray Milletvekillerinden Mahmut Öztürk zamanında merkeze, tüm ilçelere, beldelere hatta köylere bile hastane, sağlık ocağı, sağlık evleri yapılmış ve devlete yük oluyor diye sonrakiler tarafından kapatılmıştı. Şimdi Aksaray’ın Merkezi’ne bile bir hastane yaptırmaya gücü yetmiyor iktidar partisi vekillerinin. Yaptırmaktan vazgeçtik, ödeneği ayrılmış, ihaleye çıkarılmış hastanenin yapımının iptalini engellemeye bile güçleri yetmiyor. Bu adamlar ne iş yapar. Aksaray’da AKP Yönetimi üzerinde hakimiyet kurmaya çalışmaktan başka bugüne kadar ne yaptılar. Aksaray’a ne faydaları oldu. İlk dönem seçilen bir Ahmet Yaşar vardı AKP Milletvekili, onun zamanında Aksaray’a faydaları oldu. Onun milletvekilliği devam ediyor olsaydı eminiz hastanenin yapımı iptal olmazdı. O zamandan beri birbirleriyle, Aksaray’ın Valisi, Emniyet Müdürü, Teşkilat Yöneticileri ile kavgadan başka ne yaptılar. Yazıklar olsun hepsine” sözleriyle hastanenin yapımının iptaline olan tepkilerini dile getirdiler.

Kaynak: Gündem aksaray

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021