Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Akmek’te Marka Ürünlerimiz Üretilecek

Akmek’te Marka Ürünlerimiz Üretilecek

A - +

Aksaray Haberleri - 24.09.2014 - 14:18

Akmek’te Marka Ürünlerimiz Üretilecek

Akmek’te Marka Ürünlerimiz Üretilecek

Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, incelemelerde bulunmak üzere Aksaray Belediyesi Meslek Edindirme ve Kadın Aktivite Merkezi (AKMEK’i) ziyaret etti.
Belediye Başkan Yardımcıları Güven Kemerkaya ve Mustafa Karahancı ile AKMEK kurslarını ziyaret ederek kursiyerlerle görüşen Başkan Haluk Şahin Yazgı, hanımlara verilen hizmetten memnun olup olmadıklarını sordu. Kurs eğitimi alan hanımlar, Başkan Yazgı’nın kendilerini ziyaret etmesini değerlendirerek, “Başkanımıza bize böyle bir imkan sağladığı için öncelikle teşekkür ederiz. Bizleri ziyaret ederek isteklerimizi sorması daha çok mutlu etmiştir. Başkanımıza ve çalışma ekibine başarılar diliyoruz’’ şeklinde konuştu.
Aksaray’ın en önemli değerlerinin özellikle çini, ebru, tezhip ve hat sanatında yer bulmasıyla, AKMEK’e olan ilgiyi sürekli arttırıyor. Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, AKMEK’i daha geniş kitleye yaymak için belediyeye ait bazı sosyal tesisi de AKMEK’e tahsis etti. AKMEK’te üretilen ürünleri her zaman memnuniyetle karşılayan Başkan Yazgı, “AKMEK, belediyemizin hanımlara sunduğu en güzel sosyal projeler arasında. Burada değişik branşlarda yüzlerce hanım kurs eğitimi alıyor. Hanımlarımız boş vakitlerini değerlendiriyor hem de yeteneklerini keşfediyorlar. Öyle güzel eserler çıkıyor ki buradan; Aksaray’ımıza gelen misafirlere AKMEK ürünlerini hediye ediyoruz. Onlarda belediyemiz bünyesinde üretildiğini öğrenince çok güzel bir iş yaptığımız ortaya çıkıyor” dedi.
AKMEK’te konusunda uzman deneyimli eğitmenler eşliğinde verilen kursların umut vaat ettiğini aktaran Başkan Yazgı, “Burada verilen eğitimden sonra bazı hanımlar, kendi iç dünyalarını yetenekleriyle birleştirip eserlerine yansıtarak çok güzel çalışmalara imza atıyorlar. Biz AKMEK’in daha geniş kitleye yayılmasını sağlayacağız. Ve burada kurs sayısını artırıp Aksaray’ımızın en önemli değerlerini cam panel ya da küplerin içine yerleştirerek hediyelik eşya ürünlerini buradan yönlendireceğiz. Örneği eğri minaremizi, Ulu Camimiz, Somuncu Babamız, Ihlara Vadimiz daha sayamayacağımız birçok ürünün küçük maketini ya da cam küp paneli içine yansımasını neden burada yapmayalım ki. Biz hanımlarımıza güveniyoruz. Sizlere bu imkanı sunmaya çalışacağız” diye konuştu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021