Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ak Partili Sözen Aksaray’da İncelemelerde Bulundu

Ak Partili Sözen Aksaray’da İncelemelerde Bulundu

A - +

Aksaray Haberleri - 18.09.2014 - 19:14

Ak Partili Sözen Aksaray’da İncelemelerde Bulundu

Ak Partili Sözen Aksaray’da İncelemelerde Bulundu

AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret etti. Sözen, Aksaray’a yaptığı ziyareti sırasında şehrin tarihi mekanlarını gezdi.
AK Parti MKYK Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen, Aksaray’a yaptığı ziyaretinin ilk gününde Başkan Haluk Şahin Yazgı’yı ziyaret ederek karşılıklı görüş alış verişinde bulundu. Sözen, daha sonra Başkan Yazgı ve yardımcılarıyla birlikte Azmi Milli Un Fabrikası ve tarihi Zinciriye Medresesi’ni gezerek inceleme fırsatı buldu. Belediye görevlileri, Sözen’e Azmi Milli Fabrikası ve Zinciriye Medresesi hakkında bilgiler aktardı. MKYK Üyesi Prof. Dr. Edibe Sözen, Aksaray ziyareti sırasında ilk gün Ağzıkarahan’da bulunan hanı ve Saratlı kasabasında bulunan yer altı şehrini de gezerek bilgi aldı.
Sözen, Aksaray’daki ikinci gününde ise Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve eşi Hasibe Yazgı ile birlikte Selime kasabasına giderek Selime Katedrali’nde inceleme yaptı. Selime’den sonra Kızılkaya köyündeki Aşıklı Höyük’e geçen Sözen, yetkililerden Aşıklı Höyük hakkında bilgi aldı. Sözen, daha sonra Ihlara Vadisi’ni de ziyaret ederek Başkan Yazgı ve eşi Hasibe Yazgı ile birlikte vadi içinde 3 kilometrelik yürüyüş yaptı. Aksaray’ın tarihi ve turistik mekanlarına hayran kalan Sözen, “Aksaray 10 bin yıllık tarihi geçmişi ile ülkemizin ve Anadolu’nun en güzel şehirlerinden birisi. Gerçekten görülmeye değer tarihi zenginliklere sahip bir şehrimizdir” şeklinde konuşarak Aksaray’ın tarihi mekanlarını gezip görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021