Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ak Partide Kongre süreci başlıyor

Ak Partide Kongre süreci başlıyor

A - +

Aksaray Haberleri - 26.09.2014 - 22:01

akp de kongre süreci başlıyor

akp de kongre süreci başlıyor

AKP Aksaray İlçe Kongreleri’ni Kasım Ayı’nın sonuna kadar bitirecek. Merkez İlçe Kongresi’nin ardından en geç Şubat Ayı’na kadar da İl Kongresi’ni yapmış olacak. Kesin kongre tarihlerinin 15 Ekim’e kadar belirleneceği öğrenildi.
AKP nin Aksaray İlçeler ve Merkez İlçe Kongreleri’ni Kasım Ayı’nın sonuna kadar bitirileceği öğrenildi. Merkez İlçe Kongresi’nin ardından en geç Şubat Ayı’na kadar İl Kongresi de yapılacak.
Kasım Ayı sonuna kadar yapılacak olan Merkez İlçe Kongresi’nde, mevcut Merkez İlçe Başkanı Ömer Gizlenci’nin kongrede başkanlığa yeniden aday olacağı edinilen bilgiler arasında yer alırken, Gizlenci dışında Merkez İlçe için başka aday çıkıp çıkmayacağı şu ana kadar belli olmadı.
Aksaray AKP de asıl merak edilen soru İl Kongresi’ne AKP nin kaç aday ile gideceği. Geçmişte 2 ada ile gidilen kongrede adaylardan Aydın Coşgun’un hukuksuz bir şekilde adaylıktan zorla çektirilmesi nedeniyle bu kongrede de tek aday ile gidilme ihtimali yüksek görünüyor. Mevcut İl Başkanı Fatih Yıldırıcı’nın İl Başkanlığı için yeniden aday olmayacağı kesinleşirken, AKP İl Başkanlığı için şimdiden çok sayıda isim dolaşıyor.
AKP Milletvekillerinin, eski Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın, eski İl Başkanları’nın ve mevcut Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın İl Teşkilatı’nda etkin olmak için kendi destekledikleri isimin aday olması ve başkanlığa gelmesi için yoğun çalışmaların sürdürüldüğü de sürekli gündeme gelirken, ismi daha önce milletvekili adaylığı için anılan Mahmut Kuzucu’nun bazı AKP Milletvekilleri, eski Belediye Başkanı Nevzat Palta, eski İl Başkanları ve mevcut İl Başkanı Fatih Yıldırıcı’nın son anda ortak aday olarak destekledikleri isim oldu AKP çevrelerinde konuşulmaya başlandı.

İlknur İnceöz dışındaki milletvekilleri Ali Rıza Alaboyun ve Ruhi Açıkgöz, Nevzat Palta ve diğer isimlerin Aksaray AKP Teşkilatı üzerinde Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın etkin olmaması için önce kendi adayları üzerinde çalışmalar yaptıkları, kendi adaylarının Başkan Yazgı’nın desteklediği aday karşısında zayıf olması ihtimali karşısında da ortak bir aday üzerinde uzlaşacakları yönünde şimdiden ortak bir tavır aldıkları da yine AKP içerisinde İl Kongresi öncesinde konuşulan konuların başında geliyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021