Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Köşe Yazarları » AK Parti’de kazan kaynıyor

AK Parti’de kazan kaynıyor

Yaşar Sarıkaya

Yaşar Sarıkaya

tüm yazıları
A - +

Köşe Yazarları - 01.10.2014 - 14:07

Geçtiğimiz hafta sonu Ak Parti il danışma meclisi yapıldı. Yapılan meclis sonucunda kaynayan kazan fokurdamaya başladı.
Ak Parti içerisinde bugüne kadar kulağıma bir ton olaylar geliyordu, lakin bazılarına dedikodu diyordum ama görüyorumki bazı olaylar dedikodudan ziyade kutuplaşmaya yönelmiş gerçeklik payı artmış.
İl Başkanı Fatih Yıldırıcı, İl danışma meclisinde yaptığı konuşmasında il başkanlığına aday olmayacağını beyan etmesi üzerine tüm gözler il başkanı kim olacak diye çevrildi. Parti içerisinde oluşan gruplaşmalar sonucu her grubun bir aday adayını desteklediğini duymaktaydım.
Salı akşamı Aksaray Ticaret ve Sanayi odası binasının açılış törenine katıldım.Törende İl başkanı, ilçe başkanı, Gençlik kolları başkanı, milletvekilleri, Eski belediye başkanı Nevzat Palta, Mevcut belediye başkanı H.Şahin Yazgı ve Belediye başkan Yardımcısı İlhan Yılmaz ve diğer ak partili yöneticileri gördüm.
Diyeceksinizki burda anormal olan ne var.
Evet burda anormal olan bir şey yoktu ama bir nevi boy gösterme yarışı vardı. Kulağıma gelen haberlere göre Ak Partinin yeni il başkanı mevcut Belediye başkan yardımcısı İlhan Yılmaz olacağı idi. Bu haberi burda teyit etme imkanı buldum. Bir basın mensubu ile sayın Yılmaz konuşurlarken basın mensubu şehir dışından gelen bir misafiri yanlarına çağırarak Belediye başkan yardımcımız Yılmaz İlhan beyi tanıtarak sözlerinin sonunda ise başkanımız aynı zamanda çok yakında yapılacak olan il kongresinede il başkan adayı allahın izniyle çok yakında kendisi il başkanımız olacak diye telaffuz etti. Şimdi burdan benim anladığım kadarıyla Ak parti il başkanını belirlemiş hayırlı olsun demek mi, yoksa ben mi yanlış anladım. Hani sağır felanda değilim ki sağır duymaz yakıştırır derler ama…..
Diğer bir yanda ise yapılan kulislerde Aydın Coşkunun il başkanı olması için genel merkeze teklifler gittiğini ve bu teklifin arkasında ise bazı milletvekillerinin olduğu ise diğer bir duyumum. Ama gördüğüm ve tahmin ettiğim kadarıyla Ak parti sağ gösterip sol vurarak bir il başkanı çıkaracak.
Diğer bir gelişme ise Gençlik kolları başkanının da Merkez ilçe başkanlığında gözü olduğu ve bunun için gerekli kulislere başladığı duyumları gelirken bir yandada facebook olarak tabir edilen sosyal medya da bazı arkadaşlar gençlik kolları başkanını milletvekilliğine hazırlandığını ve hatta aralarında sayın milletvekilimiz diye hitaplar ve yazışmalar kullanılmaya başlanmış. Burda Gençlik kolları başkanına bizzat gidip sormak istedim bu konuyu lakin sorma fırsatım olmadı çünkü gördüğüm kadarıyla son günlerde gençlik kolları başkanımız çok yoğun bir tempoda koşturuyor., ilk fırsatta öğrenip bunuda sizlerle paylaşacağım.

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com
SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021