Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ak Partide Aday adayları belli olmaya başladı

Ak Partide Aday adayları belli olmaya başladı

A - +

Aksaray Haberleri - 17.09.2014 - 9:47

AKP de Aday Adayı bereketi erken başladı…

AKP de Aday Adayı bereketi erken başladı…

Genel Seçimlere 10 aya yakın bir süre kala aday adayları da yavaş yavaş isimlerini ortaya atmaya başladı. AKP de bu yıl Aksaray’da ki aday adayı sayısının geçen yılın 2 katına yakın olacağına kesin gözüyle bakılıyor.
AKP de Aday Adayı bereketi erken başladı…
Haziran 2015 te yapılacak Genel Seçime 9 aydan biraz fazla zaman varken, partilerde Milletvekili Aday Adaylığı düşünenler de şimdiden kolları sıvadı.
Geçtiğimiz genel seçimde 52 olan AKP Aksaray Milletvekili Aday Adayı sayısının, 2015 Genel Seçimi’nde bir önceki seçim rakamının 2 katına ulaşabileceği konuşuluyor. Bir yanda halen milletvekili olan Ali Rıza Alaboyun ve Ruhi Açıkgöz’ün 3 dönem engeli nedeniyle tekrar aday adayı olamayacakları, bir yanda diğer milletvekili İlknur İnceöz’ün 3. Dönem aday gösterilmeyeceğine kesin gözüyle bakılması, en önemlisi ise Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması nedeniyle aday sıralamasında listeye getirilecek olan isimlerin önem kazanması AKP den Aday Adayı olmak isteyenlerin iştahını kabartıyor.
AKP çevrelerinden sızan haberlerde Paralel Yapı (Gülen Cemaati) ile uzaktan yakından ilgisi olanların büyük olasılıkla aday adaylıklarının bile kabul edilmeyeceği konuşuluyor. Buna karşın bir önceki seçimde milletvekili aday adayı olan ve o dönemde vatandaş ile iyi diyalog kurmalarının yanı sıra Genel Merkez’le de diyaloğu iyi olan isimlerin 3 kişilik listede yer bulma şanslarının fazla olduğu da yine aday belirleme kıstasları içerisinde sayılıyor.
2015 Genel Seçimleri’ne 9 aydan fazla bir süre kalmışken aday adaylıkları erken konuşulan isimler ise şöyle sıralanıyor: Nevzat PALTA, Fatih Yıldırıcı, Şaban BOSTAN, Rasim GÜL, Latif AĞIR, Ahmet YAŞAR, Osman Bahadır BOZKURT, İlknur İNCEÖZ, Salim İÇLİ, Mehmet Ali MERÇ, Mahmut KUZUCU, Mustafa SERDENGEÇTİ, Cenap AŞÇI, Emin DAĞDAŞ, Hamit ÖZKÖK, Ahmet KANAT, Yakup ÇAY, Naci DUMAN, Abdülkerim YENİL, Ercan KURNAZ, Mahmut ASLAN, Sadi ÖZDİL, Eyüp DAĞDAŞ, Şahin KOÇ, Zeynel Abidin KOYUNCU, Emin KOÇAK, İbrahim Ergin ve Fahrettin ÖZYÖN,

Ayrıca şu ana kadar ismine ulaşılamayan 3 Belediye Meclis Üyesi ve TDK Müdürü olduğu söylenen ancak ismini öğrenemediğim 1 kişi daha şu ana kadar ki aday adayları olarak erken öne çıkan isimler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021