Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » AGD’nin Aksaray’daki paneline yoğun ilgi oldu

AGD’nin Aksaray’daki paneline yoğun ilgi oldu

A - +

Aksaray Haberleri - 13.11.2014 - 15:23

AGD'nin Aksaray'daki paneline yoğun ilgi oldu

AGD’nin Aksaray’daki paneline yoğun ilgi oldu

Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Kültür Merkezinde Ortadoğu’da Küresel İşgal ve Ümmetin Çıkış Yolu Paneli düzenlendi.Katılımcılar Mısır İhvanı Müslimin Milletvekili Dr.Muhammed İmadeddin, ve Milli Gazete yazarları Edebiyatçı-yazar Ali Haydar Haksal, gazeteci-yazar Abdulkadir Özcan’dı. Oturum Başkanlığını Saadet Partisi Aksaray il başkanı Av. Erdem Baysal Yaptı.

Yaşanan olayların hiçbiri tesadüfi değildir Panel de ilk sözü Abdukadir Özkan Bey aldı. Özkan Osmanlıdan sonra cetvelle çizilen sınırların Müslümanlar arasında yapay ayrılıklar doğuruyor. Bu sınırlar bahane edilerek yapay çatışma ortamları oluşturuluyor. Bizler müslümanız ferasetimiz vardır. Bu ferasetimiz eksik olmasa bu oyunları algılamamız kolay olurdu. Özellikle şuan yanı başımızda bir Kürdistan kurulması için zemin çalışması yapılıyor. Yaşanan olayların hiç biri tesadüfi değildir. Biz bugünü anlamak için geçmişi iyi yorumlamalıyız. Osmanlının parçalanması konusu üstünde yeterince durmuyoruz. Osmanlı hilafet merkeziydi. Osmanlı parçalanınca imamesi kopmuş tespih taneleri gibi dağıldık. Emperyalist güçler karşısında yumuşak lokma haline geldik. Bizleri direkt sonraları da maşaları vasıtasıyla istedikleri gibi yönettiler. Konu Ortadoğu olunca İsrail’i dışarıda bırakmak olmaz. Yahudilerin oraya yerleşmesi tesadüfi değildir. Bir geçmişi vardır. Bugünkü olayları anlamamız açısından bu da önemli bir noktadır. Almanya’daki Yahudi katliamı aslında Yahudi’nin Yahudi’yi katletmesidir. Yahudi göçünü hızlandırmak için yapılmıştır. İsrail söz konusu olunca Batılıların nasıl birlik olduklarını hepimiz görüyoruz. Kendi çıkarları söz konusunda olduğunda da aynı birlikteliği görüyoruz. Bu yüzden burada tekrar söyleyeyim BM den asla Müslümanlar lehine karar çıkmaz. Çıkış yolumuza gelecek olursak bizim şuan ki dağınıklığımız Batılı devletlerin birleşmeden önceki hallerinden daha kötü değildir. Avrupa da yıllar süren savaşlar ve milyonlarca insan öldürülmesi ve iç çekişmeler vardır. Müslümanların durumu şuan onlardan daha mı kötü? Hayır. Bizim bir olmamız onlardan daha kolaydır. Olaylara ferasetle bakmalıyız. Gizli dünya devleti kitabını Milli Gazete olarak okurlarımıza çoğu kez hediye ettik. Buradaki iyi anlamalıyız. Batılı güçler bizim dağınıklığımızdan güç alıyorlar. Toparlanmalıyız. Demokrasiyi uyuşturucu bir hap olarak kullanıyorlar. Bunu iyi kavramalıyız. Diye konuştu.

Sorunları Çözümü Tam birlikten geçer

Sonrasında söz alan Dr.Muhammed İmadeddin Bey ise; İslam toplumlarındaki sorunlar maddi bir azlıktan ya da bir kültür eksikliğinden medya da gelmiyor. Tek sebep Allah(c.c) ın yolunu kaybetmiş olmamızdan kaynaklanıyor. İnsanlara zulüm yapanlar ise Allah’ın yolundan çıktıkları için bunu yaparlar. Allah’ın yolunu kaybeden yöneticiler yönetimde olduğu için başımıza bunlar gelmektedir. Bir Hadisi Şerifte Allah’ın kitabına sımsıkı sarılın böylece asla kaybolmazsınız deniliyor. İslam’ın emrettiği şey kararları alırken düşünerek almaktır. Yeni yetişecek nesil İslam ile yoğrulduğu zaman kurtuluş yakındır. Tarih okumaları önemlidir. Ders çıkararak tarih okumalıyız. Bizler bu bataklıktan çıkış yolunu Erbakan Hoca’dan öğrendik. Doğru kararlar aldıktan sonra iş irade gösterip uygulamaya kalıyor. İslam coğrafyası üstündeki planlar çok eskilerden yapılmıştır. IŞID gerçeği de şudur: bölgede daha çok kaos ortamı oluşturmak daha çok sorun üretmektir. Türkiye’nin bölgede güçlenmesini engellemektir. Bizlerin çıkış yolun dan biride hak yoldayız ama uygulama boyutuna geçmek için güçlü olmamız gerekir. Bir Müslüman gencin güçlü bir zeka ve bedene sahip olması gerekir. İbadetlerine düşkün olmalıdır. Vaktini iyi değerlendirmelidir. Bizim en büyük özelliğimiz ise kardeşlik bağıyla bağlı olmamızdır. Şunu özellikle belirtmeliyim ki hiçbir İslam ülkesi merkezi bir fikir sistemi olmadan başarıya ulaşmaz. Hasan El Benna dan sonra biz bunu Erbakan Hoca da gördük. Erbakan Hoca her sene düşünce alanında Alimlerle Türkiye de toplantı yapardır. Erbakan Hoca yolu çizdi, tamamlaması bize kaldı. Gafletten kurtulmalıyız. Gelecekten ümit varız. Şeklinde konuştu

Panelde son sözü Ali Haydar Haksal Beyefendi aldı. Müslümanların avantajı hiçbir toplulukta yoktur. Biz bir dua yaptığımızda buna tüm ümmeti dahil ederiz. Diğer bir avantajımız coğrafyamızdır. Kudüs merkezdir. Bütün kavgalar bu merkez etrafında cereyan eder. 1960lar Vatikan yapılan toplantıda diğer inançların Müslümanlar tarafından din olarak nasıl tanıtılabileceği görüşüldü. Dinler arasın diyalog bunun için ortaya atıldı. Osmanlı devleti 36 kavimden oluşuyordu. Şimdi aynı topraklarda 60 tan fazla devlet kuruldu. Bu devletler kurulurken aralarında çatışma ortamı oluşturulabilecek şekilde ayrıştırıldı. Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunda da İttihat ve terakkiciler vardır. Bu Masonik bir teşkilattır. Siyasal Türkiye oluşumunda bunlar vardır. Müslümanları putperest kültürlere doğru sürüklüyorlar. Yahya Kemal “bizim için medeniyet Malazgirt ten sonra başlar” der. 1980 lere kadar Kürt ler tasavvuf ehliydiler. Aynı oyun onlara da yapıldı. Zerdüştlüğe kadar dayandırılan bir mazi ortaya çıkarıldı. Kültür tarihimiz ortadan kaldırılıyor. Bombalar hep geçmişimizden kalan eserler üzerine düşüyor. Tarihimizde mezhep kavgası yaşamadık. İktidar kavgaları oldu ama mezhep kavgası asla olmadı. Şimdi bunu körüklüyorlar. Yakında zamanda bir grup türedi İran sanki emperyalistlerden daha tehlikeliymiş imajı vermeye başladılar. IŞID dalgasının devamını Ülkemize de sıçratmaya çalıştılar. Kurtuluş için ortak değerlerimizde buluşmalıyız. Devlet geleneği olan bir milletiz. Bütünleştirici olmalıyız. Pentagonun yeni çalışması bölgede yeni 16 devlet daha kurmaktır. Demokrasi ama onların isteği yönde olan bir demokrasi… AB Hıristiyan birliğidir. Hiçbir zaman bizi kabul etmeyeceklerdir. Sekülerleştirilmiş toplumlar temel amaçlarıdır. Dünyevileştirilmiş toplumları parçalamak kolaydır. Dedi.

Panel Anadolu gençlik derneği Aksaray şube başkanın kapanış konuşmasıyla sona erdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021