Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Afetlere Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Afetlere Hazırlık Toplantısı Yapıldı

A - +

Aksaray Haberleri - 23.10.2014 - 14:55

Afetlere Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Afetlere Hazırlık Toplantısı Yapıldı

Aksaray Afet Müdahale Planı Tanıtım ve Değerlendirme Toplantısı valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Aksaray Valisi Şeref Ataklı toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin 1999 depremi ile afetlere hazırlıklı olmanın önemini yaşayarak öğrendiğini söyledi. Başbakanlığa bağlı Afet Acil Durum Başkanlığının afet öncesi ve sonrası için Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) hazırladığını belirten Vali Ataklı, iller bazında da bütün kamu kurum ve kuruluşların görev ve sorumluluk alanları içerisinde, güncel uygulanabilir hazır bir afet planı olacağını söyledi.

Vali Ataklı konuşmasında, ‘Afet olduktan sonra ne yapacağız diye düşünmek yerine afet olmadan önce ne yapmamız gerektiğini, neyle karşılaşabileceğimizi öngörerek ona göre hazırlıklı olmamız büyük önem arz ediyor. Afet Acil Durum Yönetimi Başkanlığımızın ülkemizde meydana gelen deprem, yangın, sel felaketi ve her türlü afetlere karşı ne kadar etkin şekilde çalışma yaptığını görüyoruz. Bunu memnuniyetle müşahede ediyoruz.’ dedi.

Afetler karşısında hazırlıklı olmak hızlı ve etkin şekilde hareket etmenin önemini vurgulayan Vali Ataklı, ‘’Yaşanabilecek afetlerle ilgili doğru sağlıklı öngörülerde bulunarak ona dayalı hazırlıkları yapmış olmamız gerekiyor. Türkiye genelinde genel bir afet planı var. Temel plana bağlı olarak illerde operasyonel planları hazırlamak durumda. Bizim planlarımızın sürekli güncel olması hemen uygulanabilir olması gerekiyor. AFAD İl müdürlüğümüz bu tür afetlere karşı çalışmalarını aksatmadan eksiksiz şekilde yürütmeye çalışıyor. Bunu memnuniyetle görüyorum. Umarım büyük afetler yaşamayız. Ama başımıza geldiği takdirde en az zararla afetlerden kurtulmanın yollarına bakmamız gerekiyor. İlgili birimlerimizin hızlı bir şekilde planlarını hazırlar ve belirlenen zamanda AFAD’a ulaştırırlarsa çalışmalar amacına ulaşmış olur.’ dedi.

Toplantıda İl Afet ve Acil Durum Müdürü İsmail Öztabak tarafından Aksaray Afet Müdahale Planı(AKAMP) Genel Bilgilendirme Sunumu yapılarak katılımcılara bilgi verildi. Şube Müdürü Cezmi Türkmen tarafından da ‘Yerel Düzey Hizmet Grupları Planlarının’ Sunumu yapıldı. Her kurum ve kuruluşun Aksaray Afet Müdahale Planı kapsamında görev sorumluğu içerisinde ilgili planlarını hazırlayarak İl Afet Acil Durum Müdürlüğüne göndermesi istendi.

Toplantıya Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Belediye Başkan Yardımcısı Yılmaz İlhan, Karayolları Konya Bölge Müdürlüğü, BTK Ankara İl Temsilcileri ile kamu kurumlarının il müdürleri, il genelinde afet ve acil durum karışışında görev alacak ilgili personeller ile sivil savunma uzmanları katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021