Yurt Dışı Eğitim Faaliyetleri Tamamlandı

Ana Sayfa » Haberler » Eğitim » Yurt Dışı Eğitim Faaliyetleri Tamamlandı
09 Şubat 2018 - 10:27 | 79 kez okunmuş
Yurt Dışı Eğitim Faaliyetleri Tamamlandı

Yurt Dışı Eğitim Faaliyetleri Tamamlandı. AB Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından koordine edilen Erasmus+ Programı KA101 Personel Eğitimi kapsamında Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Ekibi tarafından hazırlanan ‘Daha Başarılı Bir Nesil İçin Okul Öncesi Eğitimde Yeni Yaklaşımlar’ isimli ve 2017-1-TR01-KA101-038516 numaralı projenin yurt dışı hizmet içi eğitim faaliyeti tamamlandı.
Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün konsorsiyum lideri olarak yer aldığı proje kapsamında ilimiz merkezinde görev yapan 15 okul öncesi öğretmeni İtalya’nın Floransa şehrinde düzenlenen eğitim faaliyetlerine katılmıştır.
13 – 21 Ocak 2018 tarihleri arasında düzenlenen ‘Learning by Playing, Learning by Doing – Oynayarak Öğrenme, Yaparak Öğrenme’ isimli kurs ile ‘Drama in the Pre-Primary Classroom – Okul Öncesi Sınıflarda Drama’ isimli kurslardan her birine 3 öğretmenimiz katılmıştır. Toplam 6 öğretmenimizin katıldığı kurslarda okul öncesi eğitimde oyunun yeri, öğrencinin yaparak yaşayarak öğrenmesi, okul öncesi eğitimde drama etkinlikleri başta olmak üzere öğrenci merkezli yapılan diğer etkinlikler hakkında eğitim alınmıştır.
27 Ocak – 04 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen ‘Innovative Teaching Methods in Social, Cognitive and Psychomotor Fields for Pre-Primary School Students – Okul Öncesi Öğrencileri için Sosyal, Bilişsel ve Psikomotor Alanlarda Yenilikçi Öğretim Metotları’ isimli kurs ile ‘Montessori Educational Method – Montessori Eğitim Metodu’ isimli kurslardan birincisine 4 öğretmenimiz, ikincisine ise 5 öğretmenimiz katılmıştır. Toplam 9 öğretmenimizin katıldığı kurslarda okul öncesi eğitimde yenilikçi yaklaşımlar ve Montessori eğitim metodu hakkında eğitim alınmıştır.
Kurslara katılan öğretmenlerimiz kendilerini mesleki, kültürel ve dilsel açıdan geliştirme fırsatı elde etmiş ve önümüzdeki dönemde okulları adına proje hazırlama konusunda bilgi sahibi olmuşlardır. Eğitim faaliyetlerine katılan öğretmenlerimiz Floransa’da bulunan bir okul öncesi eğitim kurumunu ziyaret ederek, İtalya eğitim sistemi hakkında bilgi almışlardır. Gerek kurslardan edindikleri gerekse okul ziyaretinden edindikleri gözlem ve tecrübeleri kayıt altına alan öğretmenlerimiz katıldıkları eğitim faaliyetlerinin kendileri için oldukça faydalı olduğunu ve iyi uygulamaları kendi okullarında da uygulayacaklarını belirtmişlerdir.
Projenin yerel faaliyetleri kapsamında ilimizde görev yapan diğer okul öncesi öğretmenlere de bilgilendirme faaliyetleri yapılacak olup, projenin çıktısı olan ‘OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE YENİ YAKLAŞIMLAR’ isimli kılavuz kitap bütün kurumlara ulaştırılacaktır. Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi için projenin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Dünya Süt Günü Kutlu Olsun

Dünya Süt Günü Kutlu OlsunAksaray İl Tarım ve Orman Müdür Bülent Saklav Dünya Süt Günü münasebeti

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım Yapıyoruz

AK Parti Olarak Ülkemizin Geleceğine Yatırım YapıyoruzAK Parti’nin 17 yıllık iktidar dönemi, reformlar ve başarılarla dolu bir ekonomik

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi

Aksaray İHH Yetim Çalışmasında Türkiye Birincisi15 Ramazan Dünya Yetimler Günü vesilesiyle gün boyunca Aksaray yetimleri için

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN