SON DAKİKA

Yetimlerin Bayramlıkları Tamam

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Yetimlerin Bayramlıkları Tamam
15 Mayıs 2020 - 16:39 | 53 kez okunmuş
Yetimlerin Bayramlıkları Tamam

İsmi açıklanmayan bir hayırseverin bu Ramazan ayında da tüm ihtiyaç sahibi yetimlerin bayramlık ve ayakkabılarını karşıladığı açıklandı.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneğinin Aksaray genelinde ilgilendiği yaklaşık 800 Yetim çocuğun her yıl bu manevi iklim havasında çeşitli etkinlikler ve bayramlık hediyeleri ile Ramazan ayını bereketli bir şekilde geçirmeleri için güzel çalışmalar yaptığı biliniyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan dernek başkanı Şenol KORKMAZ, virüse rağmen uzaktan etkileşim ile uhdelerinde olan Yetim ve öksüz çocuklar ve aileleri ile yakından ilgilendiklerini belirtti.

800 ÖZEL ÇOCUKLA İLGİLENİLİYOR
Milli Eğitim Bakanlığı, Eğitim Bir Sen ve İHH işbirliğinde yürütülen Yetim Projesi kapsamında an itibariyle 392 Yetim emanete aylık 125₺ burs desteği sağlandığı ifade eden Korkmaz, yaşları gereği şartı tutmayıp burs alamayan ağabey ve ablaları ile birlikte yaklaşık 800 özel çocukla ilgilendiklerini söyledi.

BAYRAMLIKLAR YİNE AYNI KAHRAMANDAN
Her Ramazan özel çocukların baştan aşağı donatıldığını vurgulayan Korkmaz, isminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever tarafından tüm çocukların bayramlık ve ayakkabılarının bu yıl da karşılandığını açıkladı.

ZARİF BİR USÜL
Alışveriş için çocuk ve annesinin istedikleri mağazaya giderek belirlenen limit ölçüsünde–ki bu miktar ortalama 150₺ civarında- ihtiyaçlarını aldıkları belirtildi. İHH Hanım görevlisinin yapılan harcamaları kayıt tutarak gün sonunda hayırseverin eşi tarafından ödemenin yapılması ile iyilik hikayesinin tamamlandığı belirtildi.

TEŞEKKÜR
Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz yapılan bu hizmetlerin büyük külfet oluşturduğunu, sadece Bayramlık masrafının 100.000₺den fazla tuttuğunu, bu minvalde Aksarayın duyarlı hayırseverleri ile gerek Aksaray gerekse yurtdışındaki kriz bölgelerine kaydadeğer yardımların gerçekleşmesinden duydukları mutluluğu ifade etti. Toplumun ve insanlığın refahı için İyilikte bulunan herkese teşkilatı adına şükranlarını ifade eden Korkmaz, #ŞimdiDayanışmaVakti Kampanyası kapsamında yardım çalışmalarının Vefa Sosyal Destek Grubu koordinesinde devam ettiğini sözlerine ekledi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor

Mavi Marmara Yoluna Devam EdiyorAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz işgalci İsrail’in

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, koronavirüs salgını nedeniyle

Gazeteciler Birliği 12 yaşında

Gazeteciler Birliği 12 yaşındaGazeteciler Birliği, 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Gazeteciler Birliği

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN