Yeni Yıla Daha Hafif Girin

Ana Sayfa » Haberler » Yeni Yıla Daha Hafif Girin
05 Aralık 2017 - 12:09 | 94 kez okunmuş
Yeni Yıla Daha Hafif Girin

Fizyomet’ten Aksaray’ da Alanında İlk Olan “Yeni Yıla Daha Hafif Girin”

Sosyal Sorumluluk Projesi

Diyetisyen Adeviye Filikci Yaptığı Açıklamada: Obezite genel olarak vücuda besinler ile alınan enerjinin, harcanan enerjiden fazla olmasından kaynaklanan ve vücut yağ kitlesinin, yağsız vücut kitlesine oranla artması ile açıklanan kronik bir hastalıktır. Günlük alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması durumunda, harcanamayan enerji vücutta yağ olarak depolanmakta ve obezite oluşumuna neden olmaktadır.

Günümüzde önlenebilir ölümlerin sigaradan sonra gelen ikinci önemli nedeni obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, bazı kanser türleri, solunum sistemi hastalıkları, kas-iskelet sistemi hastalıkları gibi pek çok sağlık probleminin oluşmasına zemin hazırlamakta, hayat kalitesi ve süresini olumsuz yönde etkilemektedir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) obeziteyi en riskli 10 hastalıktan biri olarak kabul ederken, yine aynı örgüt tarafından yürütülen son araştırmalarda obezitenin kanserle yakın ilgisi olduğu belirlenmiştir. Ülkemizde de kadınların yüzde 20,9’unun obez olduğu görülmektedir.

Diyetisyen Filikci Açıklamasının Devamında: Bu oranın ilimizde de her geçen gün artması bizi kaygılandırmış ve ne yapabileceğimizi sorgulamamıza neden olmuştur. Yapılan beyin fırtınası sonucu “Yeni Yıla Daha Hafif Girin” adlı sosyal sorumluluk projemiz ortaya çıkmıştır.

Bu proje ile Aksaray da yaşayan 50 yaş altı hanımlarda 130kg üstü kiloya sahip olanları Fizyomet Sağlıklı Yaşam Merkezi Diyetisyeni Adeviye Filikci yılbaşına kadar ücretsiz bir şekilde kabul edecektir. Bu Sosyal sorumluluk projesi ile insanlarımıza fazla kilolarından aç kalmadan da kurtulabildiklerini göstermek istiyoruz. Bu yüzden bu ücretsiz hizmetimizden yılbaşına kadar tüm hanım kardeşlerimiz faydalanabilecektir. Dedi

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hırsızlara Şok Operasyon

Hırsızlara Şok OperasyonAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince ilimizde

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendi

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendiAksaray’a 2. OSB kurulması için Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve OSB Müdürlüğünce

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldı

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldıKOP İdaresi, Aksaray Üniversitesi ve Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri

RastgeleSeçilen İçerik
HUZURUN SİRENİ

10 Nisan 2018

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN