SON DAKİKA

Yangında 3 Çocuğunu Kaybeden Aileye Yeni Ev Alınarak Teslim Edildi

Ana Sayfa » Haberler » Belediye Haberleri » Yangında 3 Çocuğunu Kaybeden Aileye Yeni Ev Alınarak Teslim Edildi
30 Ağustos 2014 - 9:24 | 13.599 kez okunmuş

YANGINDA 3 ÇOCUĞUNU KAYBEDEN AİLEYE YENİ EV ALINARAK TESLİM EDİLDİ

YANGINDA 3 ÇOCUĞUNU KAYBEDEN AİLEYE YENİ EV ALINARAK TESLİM EDİLDİ

Aksaray’da Hürriyet Mahallesinde yaklaşık 4 ay önce tek katlı müstakil evde elektrik kontağından çıkan yangında 6 aylık ikizler Mustafa ve Yusuf Tarhan ile 3 yaşındaki Bilal Tarhan’ı kaybeden Tarhan ailesine yeni ev alınarak tapusu teslim edildi.

Akçakentliler Derneği tarafından alınan tek katlı evin tapusu düzenlenen sade bir törenle Baba Nazım Tarhan’a teslim edildi. Tapu teslim törenine, Aksaray Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Meclis Üyesi Hami Kuzucu, Akçakentliler Derneği Başkanı Ahmet Altan ile Aksaray Berberler ve Kuaförler Derneği Başkanı Mehmet Doğan katıldı.

Aksaray Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut yaptığı konuşmada Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın Tarhan ailesine her konuda yardımcı olduğunu ve baba Nazım Tarhan’a belediye de iş verdiğini belirterek şunları söyledi

“Yaklaşık 4 ay önce Nazım Tarhan kardeşimizin evi yanmış ve burada 3 tane çocuğunu kaybetmişti. Aksaray Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı imkânlar dâhilinde kardeşimize yardım etti. Şuan Aksaray Belediyesi bünyesinde çalışmaktadır. Bu arada Akçakentliler Derneği başkanı Ahmet Altan kardeşimiz bir organize yaparak Nazım Tarhan kardeşimize yeni bir ev almıştır. Bundan dolayı İstanbul Akçakentliler derneğine ve başkanı Ahmet kardeşimize çok teşekkür ediyoruz katkılarından dolayı. Belediye Başkanımız Sayın Haluk Şahin Yazgı adına Nazım kardeşimize evin tapusunu takdim ediyorum.”

Akçakentliler Derneği Başkanı Ahmet Altan ise Akçakentliler olarak birbirlerine sahip çıktıkları ifade ederek açıklamasında şu görüşlere yer verdi “ Tabi ki yaşanan acı büyüktür acının tarifi olmaz ama önemli olan yaraların sarılmasıdır. Biz Akçakentliler olarak İstanbul’da 700 hane bir dernek altında toplandık. Bu derneğimiz 2005’den beri faaliyet göstermektedir. Ama biz Aksaray/Akçakentliyiz derneklerin ne gibi faaliyetlerde birbirine sahip çıktığını Sayın berberler federasyonu başkanı Mehmet Doğan’da burada bilir ki dernekler ne işe yarar birlik beraberliğin ne demek olduğunu dernekler çatısı altında göstermiş olduk.

Avrupa’da yaşayan gurbetçilerimize seslendik onlarda destek çıktı bizlere. Vatan TV’de Emir Bozdağ, Can Ciğer programında bizim sesimizi duyurdu aileye katkısını sağladı. Hepinize huzurlarınızda teşekkür ediyorum Allah’ım kimseye böyle acılar yaşatmasın.”

Yapılan açıklamaların ardından Aksaray Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut, Başkan Haluk Şahin Yazgı’nın il dışında olmasından dolayı evin tapusunu Başkan Yazgı adına Baba Nazım Tarhan’a takdim etti.

Elim bir yangın olayında 3 yavrusunu birden kaybeden Baba Nazım Turhan, acılarını paylaşan ve kendilerine destek olan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı başta olmak üzere Akçakentliler Derneği Başkanı Ahmet Altan’a ve herkese “Allah Razı olsun” diyerek teşekkür etti.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Uyuşturucu Ticareti yapan bir kişi tutuklandı

Uyuşturucu Ticareti yapan bir kişi tutuklandıAksaray İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü

İdlib’de Acı Büyük

İdlib’de Acı BüyükYaklaşık 4 Milyon insanın sığındığı İdlib’de soğuktan ölen çocuk

Aksarayspor Taratftarına Yönelik Saldırıya Kınama

Aksarayspor Taratftarına Yönelik Saldırıya KınamaAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, 68 Aksaray Belediyespor taraftarına

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN