Vali Aykut Pekmez Gülağaç İlçesini ziyaret etti

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Gülağaç Haberleri » Vali Aykut Pekmez Gülağaç İlçesini ziyaret etti
12 Aralık 2017 - 15:55 | 118 kez okunmuş
Vali Aykut Pekmez Gülağaç İlçesini ziyaret etti

Vali Aykut Pekmez Gülağaç İlçesini ziyaret etti. İlçe Kaymakamı Kadir Ulusoy ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Pekmez Gülağaç Halk Eğitim Merkezi ile Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü işbirliğinde açılan halı dokuma ve sepet örme kurs merkezlerinde incelemelerde bulundu. Yöreye has motiflerin işlendiği dokuma halılarını inceleyen Vali Pekmez, sepet ören kursiyerlerle bir süre sohbet etti. Vali Pekmez Vali Pekmez dokuma işlemi tamamlanan bir halının kesimini gerçekleştirdi.

Beraberinde İlçe Kaymakamı Kadir Ulusoy, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mahmut Akkuş, Gülağaç İlçesi İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Gül ile İlçeye bağlı Gürpınar Beldesini ziyaret eden Vali Pekmez; Çalışma ve İş kurumu tarafından açılan giyim kursu ve halı dokuma kurslarında uygulamalı olarak yapılan eğitim çalışmaları hakkında bilgi ald ı.

Kurslara katılan bayan kursiyerlerle görüşerek düzenlenen kurslardan memnun olup olmadıklarını soran Vali Pekmez Gülağaç İlçesinde açılan kurslara büyük ilgi gösteren bayanları tebrik etti.

Vali Pekmez daha sonra uygulamalı girişimcilik kursu ve halı dokuma kurslarını tamamlayan kursiyerlerin sertifika dağıtım törenine katıldı. Gülağaç 75. Yıl Anadolu Lisesi Konferans Salonunda düzenlenen törende konuşan Aksaray Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mahmut Akkuş; Ulusal istihdam stratejisi ve kadınların iş gücüne katılımı için çok önemli çalışmalar gerçekleştirildiğini söyledi.

Akkuş konuşmasında: “Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından titizlikle takip edilen kadınların işgücüne ve istihdama dâhil edilmesi konusunda bizlerde çeşitli dallarda kurslar düzenliyoruz. Gülağaç ilçesinde düzenlenen ve toplam 189 kişinin müracaatta bulunduğu kurslarımızda 118 kadın kursiyere ulaşılmıştır. Gülağaç İlçesinde halı dokuma, uygulamalı girişimcilik ve sepet örücülüğü gibi düzenlenen kurslar için 2017 yılında 1 milyon 475 bin 230 TL ödenek aktarılmıştır.” dedi.

İlçe Kaymakamı Kadir Ulusoy ise burada yaptığı konuşmasında; Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında yapılan çalışmaları ve projeleri Kaymakamlık olarak desteklemeye devam edeceklerini aktardı.

Yapılan konuşmaların ardından Demirci İlkokulu öğrencileri halk oyunları gösterisi sundu. Tören halı dokuma ve uygulamalı girişimcilik kurslarına katılan toplam 86 kursiyere Vali Aykut Pekmez ve protokol üyeleri tarafından sertifikalarının verilmesi ile sona erdi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ak Parti Temayülünde Nutku Akın’a ilgi

Ak Parti Temayülünde Nutku Akın’a ilgi18 Kasım 2019 Pazar günü Aksaray Ak Parti temayülünde aday adayı olan Nutku

Bilgi ve Birikim Sahibi Olmak Zorundayız

Bilgi ve Birikim Sahibi Olmak ZorundayızAK Parti’nin milletin teveccühü ile girdiği her seçimde birinci çıktığını

Aksaray’da 81 Eski Hükümlü ve Engelli Kendi İşinin Patronu Oldu

Aksaray’da 81 Eski Hükümlü ve Engelli Kendi İşinin Patronu OlduAksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mahmut AKKUŞ; Cumhurbaşkanımız

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN