SON DAKİKA

Ücretli Öğretmen alınacaktır

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Ücretli Öğretmen alınacaktır
14 Eylül 2015 - 14:58 | 13.725 kez okunmuş
Ücretli Öğretmen alınacaktır

Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre; İlimiz, okullarında görev yapan sınıf, okul öncesi ve diğer branş öğretmenlerimizden bir kısmının askere gitmesi, bir kısmının ücretsiz izne ayrılması ve bir kısmının da uzun süreli raporlu olmaları nedeniyle, derslerin boş geçmemesi için, 657 Devlet Memurları Kanunu’ nun 45. maddesi göz önünde tutularak ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapılacaktır.

Buna göre;

A) SINIF ÖĞRETMENLERİ İÇİN;

1-Sınıf öğretmeni yetiştiren fakülte mezunu olan,

2-Eğitim Fakültesi mezunu olan,

3-Eğitim Bilimleri Fakültesi mezunu olan,

4-Diğer fakültelerin öğretmenlik bölümü mezunu olan,

5-Yüksek lisans yapmış öğretmenlik formasyon sahibi olan,

6-Diğer fakültelerin öğretmenlik meslek bilgisi dersini almış (Formasyon) çeşitli bölüm mezunlarından

7-Yüksekokul mezunu olanlardan

B) OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ İÇİN;

2015-2016 Eğitim-öğretim yılında ilimizde bulunan okul öncesi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak amacıyla, Millî Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğünün 29/07/2011 tarih ve B.08.0.OÖG.0.71.02.00-900/1985 sayılı yazısı ile ek ders karşılığı görevlendirilme yapılması istenilmektedir.

Buna göre;

1-Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 sayılı kararına göre Okul Öncesi Öğretmenliğine kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun ataması yapılmamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar (KPSS-10 ve 121 puan üstünlüğüne göre),

2-Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 sayılı kararına göre okul öncesi öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açık öğretim Fakültesi Mezunları dahil) ataması yapılmamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar ( KPSS-10 ve 121 puan üstünlüğüne göre)

3-Üniversitelerin ev ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları,

4-Üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü önlisans mezunları,

5-Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksek Okulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı Önlisans Mezunları,

6-Açık Öğretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup, ön lisans mezunu olduğunu belgelendirenler,

7-Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü Mezunu olup, Her hangi bir alanda yüksekokul mezunu olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenecek, seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar,

8-Halen İlkokullarda görevli norm kadro fazlası sınıf öğretmenleri ile sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olup, atanmamış olanlardan okul öncesi eğitimi alanında düzenlenecek seminer programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar,

9- 9 sayılı talim ve terbiye kurulu kararında yer alan alanlardan mezun olup, atanmamış olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenecek seminer programını (60 saat) tamamlayanlar arasından ek ders karşılığı görevlendirme yapılacaktır.

C) BRANŞ ÖĞRETMENLERİ İÇİN;

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 9 sayılı Kararı ekindeki Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim kurumlarına öğretmen olarak atanacakların atamalarına esas olan alanlar ile mezun oldukları yüksek öğretim programları ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilişkin esaslar doğrultusunda atanabilecek nitelikte olan Lisans mezunları ve atanamayacak Önlisans mezunları.

Görev almak isteyenlerin 14-18 Eylül 2015 tarihleri arasında, İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları bölümü ve aksaray.meb.gov.tr adresinden açılacak olan ücretli öğretmen başvuru modülünden girişlerinin yaparak, müracaatını onaylatmak için istenilen evraklarla ile birlikte kendileri İl Millî Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümüne gelerek onaylatmaları gerekmektedir. .

Görevlendirmeler 2014-2015 KPSS sonuç belgesindeki puan üstünlüğüne (KPSS-10-121) göre yapılacaktır.

Not:1-Sınıf öğretmenliğinde sıranın bitmesi durumunda sonradan müracaatta bulunan sınıf öğretmenlerine görev verilecektir. Bunlarında bitmesi halinde diğer branş öğretmenlerine KPSS-10-121 puanına göre sınıf öğretmenliği görevi verilecektir.

2-Okul Öncesi öğretmenliği mezunu olup, müracaatta bulunanlardan görevlendirme yapıldıktan sonra, Okul Öncesi öğretmenliği mezunlarının bitmesi halinde sonradan müracaatta bulunan Okul Öncesi öğretmenliği mezunlarına diğer Fakülte mezunlarından önce görev verilecektir.

3-Lisans mezunlarının alanlar bazında görevlendirmesinin bitmesi halinde ihtiyaç halinde Önlisans mezunlarına da görev verilecektir.

İSTENİLEN BELGELER

Plastik Telli Dosya İçerisinde:

1-Mezuniyet belgesi (aslı fotokopisi)

2-2014-2015 Yılları KPSS-10-121 sonuç belgelerinden birisi.

3-Nüfus cüzdanı (aslı fotokopisi)

4-Varsa Formasyon belgesi (aslı fotokopisi)

Kamuoyuna duyurulur.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor

Mavi Marmara Yoluna Devam EdiyorAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz işgalci İsrail’in

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, koronavirüs salgını nedeniyle

Gazeteciler Birliği 12 yaşında

Gazeteciler Birliği 12 yaşındaGazeteciler Birliği, 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Gazeteciler Birliği

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN