Türkiye-Suudi Arabistan Medya Buluşması

Ana Sayfa » Haberler » Türkiye-Suudi Arabistan Medya Buluşması
24 Mayıs 2018 - 14:58 | 70 kez okunmuş
Türkiye-Suudi Arabistan Medya Buluşması

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesinde medyanın rolünü ve etkinliğini artırmak amacı ile Türkiye-Suudi Arabistan Medya Buluşması Kızılcahamam Çam Otel’de gerçekleştirildi.

İftar programı ile başlayan buluşmaya; Kızılcahamam Belediye Başkanı Muhittin Güney, Suudi Arabistan Krallığı Önceki Tarım Bakanı ve Ankara Büyükelçisi Waleed A.Elkhreeiji, Türkiye’nin Riyad Büyükelçisi Erdoğan Kök, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, Türkiye-Suudi Arabistan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve Şanlıurfa Milletvekili Dr. Halil Özcan, Suudi Arabistan Basın Ateşesi Bahattin Akyön, Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mehmet Savaş Polat, Kızılcahamam Kaymakamı Mehmet Yıldız, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Yaşar Sarıkaya, Yemen, Etiyopya, Mısır, Lübnan ve Filistin’den konuklar, Türkiye ve Suudi Arabistan Basın Mensupları ve davetliler katıldı.

İftar yemeğinin ardından oturumun açılış konuşmasını Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca yaparak, Suudi Arabistan denilince Türk-İslam dünyasındaki herkesin içinde bir saygı ve sevgi oluştuğunu ve biz Suudi Arabistan’a her dönem kardeş gözüyle, çok yakın insanlar gözüyle bakmış ve dinimizi, birlikte nefes aldığımız atmosferi çok çok yakın bir şekilde düşünmüş ve algılamışızdır diyerek katılımcıları selamladı.

Türkiye’nin Riyad Büyükelçisi Erdoğan Kök ise Türkiye ile Suudi Arabistan’ın çok sağlam ilişkilere ve dostluğa sahip iki ülke olduğunu ifade etti.

Suudi Arabistan Krallığı Önceki Tarım Bakanı ve Ankara Büyükelçisi Waleed A.Elkhreeiji, Türkiye ile Suudi Arabistan arasında her anlamda çok sağlam bir dostluk ilişkisi bulunduğunu kaydetti.

Türkiye ile Suudi Arabistan arasındaki ikili ilişkilerin geliştirilmesinde medyanın rolünü ve etkinliğini artırmak için Türk ve Suudi gazetecilerin bir araya geldiği program ikinci oturumun ardından iyi dileklerle kapanışı yapıldı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Sarıyahşi Kaymakamı Üniversiteyi Kazanan Öğrencileri Ödüllendirdi

Sarıyahşi Kaymakamı Üniversiteyi Kazanan Öğrencileri ÖdüllendirdiSarıyahşi Kaymakamı Sercan SAKARYA, Üniversiteye giriş sınavında başarı

ATSO Heyetinden Adliye Ziyareti

ATSO Heyetinden Adliye ZiyaretiAksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Meclis

Yunus Emre Anma etkinlikleri Ortaköy’de yapılacak

Yunus Emre Anma etkinlikleri Ortaköy’de yapılacakBüyük Türk Mutasavvıfı Yunus Emre, 24 Eylül 2018 Pazartesi günü saat 11.00’de,

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN