SON DAKİKA

Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı
10 Nisan 2019 - 16:38 | 29 kez okunmuş
Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü Kutlandı

Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü düzenlenen törenle kutlandı. Kutlamalar kapsamında İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay beraberinde polis okulu öğrencileri ve polis memurlarından oluşan heyet ile Valimiz Ali Mantı’ya ziyarette bulundu.

Valilik makamında gerçekleşen kabulde Valimiz Sayın Ali Mantı Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü kutladı.

15 Temmuz Milli İrade Meydanında devam eden kutlamalar kapsamında İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay Atatürk Anıtına Çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesinin ardından törende konuşma yapan Aksaray Valisi Ali Mantı; Devletin temelinin adalet, adaletin temelinin ise güven olduğunu söyledi.

Vali Ali Mantı konuşmasında: “Güven olabilmesi için güvenlik kuvvetlerinin kendilerine çizilen yasal sınırlar içerisinde görevini ifa etmektedir. Biz rutin hayatımıza devam ederken polis 24 saat esasına göre devletin kanun ve nizamlarını milletin ve toplumun değerlerini toplumun rahatını temin etmek amacıyla gece gündüz çalışıyor. Görevini ifa ederken güvenlik kuvvetlerimize yapılacak en ufak bir hadsizlik devlete karşı yapılmış sayılır. O nedenle hepimize görevler düşüyor.” dedi.

Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay ise yaptığı konuşmasında kurulduğu günden itibaren sürekli gelişim ve değişim içinde olan emniyet teşkilatının personel araç gerek ve teknoloji bakımından dünyanın en güçlü polis teşkilatları arasında bulunduğunu söyledi.

İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ise “Vatandaşların huzuru, bizim mutluluğumuz ve gururumuzdur ‘diye konuştu. Karabağ: “174. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan teşkilatımız vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin sağlanması, hukukun üstünlüğü ve devlet otoritesinin tesis edilmesi için her şart altında mesai mefhumu gözetmeksizin büyük bir özveriyle görev yapmaktadır. Aksaray Emniyet müdürlüğü olarak uyuşturucu ile mücadele, kaçakçılık, organize suçlar, mala ve şahsa karşı işlenen asayiş suçlarının aydınlatılması ve olay faillerinin yakalanmasında ekiplerimiz çok büyük başarılar elde ederek suç faillerinin adli makamlara sevkini sağlamışlardır.” dedi.

Öğrencilerin ve polis memurlarının şiirler okuduğu törende görevlerinin ifasında üstün başarı gösteren şube müdürleri, komiser ve komiser yardımcıları ile polis memurlarına başarı belgeleri ve hediyeleri Valimiz Ali Mantı, Milliyetçi Hareket Partisi Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, İdare Mahkemesi Başkanı Şenol Karadeniz, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Yusuf Şahin, Baro Başkanı Ramazan Erhan Toprak, Vali Yardımcıları Gürkan Karaman, Şahin Bayhan, Emniyet Müdürü Ali Karabağ, İl Jandarma Komutanı Albay Fuat Anık, POMEM Müdürü Niyazi Turgay, Defterdar Uğur Aslan tarafından verildi.

-Şehitlere Dua

Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle düzenlenen program kapsamında Aksaray Şehitliği ziyaret edildi. Aksaray Valisi Ali Mantı beraberinde protokol üyeleri, şehit yakınları ve teşkilat mensuplarının katıldığı programda şehitler için Kuran-ı Kerim okundu. Yapılan duanın ardından Valimiz Ali Mantı ve protokol üyeleri şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Gazeteciler Birliği 12 yaşında

Gazeteciler Birliği 12 yaşındaGazeteciler Birliği, 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Gazeteciler Birliği

Güçlü Tarım, Güçlü Türkiye İlkesiyle Daha Çok Üreteceğiz

Güçlü Tarım, Güçlü Türkiye İlkesiyle Daha Çok ÜreteceğizAK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, geçmişte olduğu gibi gelecekte

TAPDK 2020 Yılı Satış Belgesi  Süre Uzatım İşlemlerine İlişkin Duyuru

TAPDK 2020 Yılı Satış Belgesi Süre Uzatım İşlemlerine İlişkin DuyuruAksaray Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan Vekili Dede Özkaraca, üyelerin satış

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN