Tekstil Sektörüne 1000 Kişilik İstihdam

Ana Sayfa » Haberler » Ekonomi » Tekstil Sektörüne 1000 Kişilik İstihdam
21 Kasım 2017 - 15:28 | 164 kez okunmuş
Tekstil Sektörüne 1000 Kişilik İstihdam

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatları ile başlatılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Jülide SARIEROĞLU’nun öncülüğünde yürütülen Milli Seferberlik kapsamında istihdam rakamları yüz güldürüyor.

Bilhassa Aksaray İlinde sadece Kasım ayı içerisinde Aksaray merkez ile Ortaköy ilçeleri başta olmak üzere İl genelinde 1000 kişilik Tekstil sektöründe çalışmak üzere Aksaray Çalışma ve İş Kurumu tarafından çıkılan iş ilanları yoğun ilgi gördü.

Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan çeşitli fabrikalarda tekstil sektöründe çalıştırılmak üzere ihtiyaç bulunan eleman ihtiyacı Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından anında çözüme kavuşuyor.

2017 yılı içerisinde gerek İşbaşı Eğitim Programları gerekse İstihdam Garantili ve Garantisiz Meslek Edindirme Kursları ile diğer programlar kapsamında Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kamu ve özel sektör iş birlikteliği içerisinde dokuma konfeksiyon makineci, ev tekstil ürünleri hazırlama elemanı, düz dikiş makineci, Halı Dokuyucu, Model makineci alanlarında programlar düzenlenmiş, bu doğrultuda yüzlerce vatandaşımız tekstil sektöründe istihdam edilmiştir.

Sadece 2017 Kasım ayı içerisinde 1.000 kişi tekstil sektöründe İŞKUR aracılığı ile istihdam edilmiştir.

İŞKUR’DAN TEKSTİL SEKTÖRÜNE TAM DESTEK

Bugün Aksaray İlimizde Tekstil sektöründe faaliyet gösteren iş yerlerinde çalışan işçilerimizin önemli bir kısmı İŞKUR programlarından faydalanarak istihdam edilmiş bu yönüyle İŞKUR Tekstil sektöründe istihdamın yanı sıra adeta bir okul görevi üstlenmiştir.

Bu okulun kursiyerleri ve de mezunları bugün dev markalarda görevi üstlenmektedir. İŞKUR tekstil sektöründe adeta bir okul özel sektörün tekstil sektöründe kalifiye eleman ihtiyacı İŞKUR tarafından karşılanıyor. Gerek İşbaşı Eğitim Programları gerek ise meslek edindirme programları kapsamında kursiyerler bir taraftan tekstil sektörünün detaylarını öğrenerek meslek sahibi oluyorlar bir taraftan da İŞKUR tarafından günlük ortalama 54 TL cep harçlığı ile iş kazası ve meslek hastalığı genel sağlık sigortası karşılanıyor.

Tekstil sektöründe yetişmiş insan gücü yatırımcılar için de yatırımlarını gerçekleştirmek için önemli bir fırsat sunmaktadır. Aksaray ili tekstil sektöründe oldukça köklü bir deneyime sahiptir.

Aksaray ilimizde tekstil sektöründe faaliyet gösteren büyük 10 firmada 2.500 kişi çalışmaktadır. Yeni alımlarla birlikte tekstil sektöründe 3.500 kişi çalışacaktır.

Sayın Valimiz ve Milletvekillerimizin öncülüğünde her geçen gün büyüyen ve gelişen Organize Sanayi Bölgesi genişleme alanı ile birlikte tekstil sektöründe yeni yatırımlar ile birlikte Tekstil sektöründe çalışan sayısı daha da artacaktır.

İŞKUR tekstil sektörüne önemli katkılar sağlamaktadır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hırsızlara Şok Operasyon

Hırsızlara Şok OperasyonAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince ilimizde

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendi

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendiAksaray’a 2. OSB kurulması için Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve OSB Müdürlüğünce

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldı

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldıKOP İdaresi, Aksaray Üniversitesi ve Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN