Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri İl Teknik Komite Toplantısı Yapıldı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri İl Teknik Komite Toplantısı Yapıldı
26 Aralık 2018 - 16:59 | 26 kez okunmuş
Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri İl Teknik Komite Toplantısı Yapıldı

Aksarayda yürütülmekte olan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin, geliştirilmesi ve buna yönelik yapılan saha çalışmalarının değerlendirilmesi amacıyla Bakanlığımızca çıkartılan Mevzuatlar çerçevesinde oluşturulan, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluş temsilcilerinden oluşan ve 4 ayda bir yapılan 2018 yılı “İl Teknik Komitesi 3.Olağan Toplantısı” 26 Aralık 2018 tarihinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya; Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mehmet ERCAN, Ziraat Mühendisler Odası İl Temsilcisi Serkan KORAY ZEYBEK, Konya Uluslararası Bahri Dağdaş Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Ziraat Yüksek Mühendisi Murat KÜÇÜKÇONGAR, Aksaray Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Dr.Şükrü DURSUN, Hay-Koop Başkanı Yaşar KILIÇ, Aksaray Ziraatçılar Şube Temsilcisi, Sivil Toplum Temsilcileri, Şube Müdürleri ve Müdürlüğümüz teknik personelleri katıldı.

Toplantıya Başkanlık eden K.T.V. Şube Müdürü Vekili Mehmet ERCAN, İl Teknik Komitesi üyelerine hoş geldiniz diyerek selamladı. K.T.V. Şube Müdürü tarafından; İlimizde yürütülmekte olan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Nedir? İlimizde Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri yetki belgesi almış olan sivil toplum kuruluş faaliyetleri hakkında genel açıklamalarda bulundu.

Konu sorumlusu Mühendis Gülçin ÖNER tarafından 13 Kasım 2018 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri Tebliği, İlimizde hâli hazırda Tarımsal Yayım ve Danışmanlık hizmeti vermekte olan kuruluşlar, hizmet alan üye sayıları, ödeme miktarı, hizmet veren danışman sayıları i hakkında hazırlanan sunum yapıldı.

Yapılan sunumun ardından katılımcıların İlimizde yürütülen Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetleri görüş ve önerileri karşılıklı olarak değerlendirildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı18.03.2019 günü saat:22.00 sıralarında Taşpazar Mahallesi 852 Sokak Erdem Sitesinde

Karnından devasa kitle çıkartıldı

Karnından devasa kitle çıkartıldı6 yaşında ki bir çocuğun karnından 20 cm büyüklüğünde, 2 kg ağırlığında

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyor

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyorAksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent SAKLAV ilimizde faaliyete gösteren

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN