Tarım Danışmanları Çiftçilerle Buluşuyor

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Tarım Danışmanları Çiftçilerle Buluşuyor
06 Mayıs 2016 - 11:29 | 349 kez okunmuş
Tarım Danışmanları Çiftçilerle Buluşuyor

Nüfusunun yüzde 80’nin tarım ve hayvancılıktan geçimini sağladığı Aksaray’da Ziraat Odası Başkanlığına bağlı tarım danışmanları, köy köy ilçe ilçe gezerek çiftçilerin sorun ve sıkıntılarını dinliyor. Ekili tarım arazilerini gezen tarım danışmanları, burada çiftçilerle bir araya gelerek çiftçileri ekim, biçim ve ilaçlama konularında bilgilendiriyor.
Konuyla ilgili bilgiler veren Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray’ın tarım ve hayvancılık şehri olduğunu belirterek, çiftçilerin bilinçlendirilmesinin çok önemli olduğunu söyledi. Bilinçsiz ve eski usullerle yapılan tarımın artık ciddi zararlara neden olduğunu belirten Başkan Koçak, bu nedenle Ziraat Odası Başkanlığına bağlı tarım danışmanlarının tarım arazilerinde çiftçilerle buluştuğunu söyledi. Her alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılıkta da eğitimin önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Koçak, “Amacımız, eli nasırlı çiftçilerimizin kayıplarını önlemek. Yapılacak olan ufak bir yanlış çiftçilerimizi ciddi anlamda mağdur edebilmekte. Biz çiftçilerimizin cebini düşünüyoruz. Çiftçilerimizin kazansın ki Türkiye’miz, Aksaray’ımız kazansın. Bilinçsiz ve yanlış uygulamaların önüne geçmek için odamızda bulunan tüm tarım danışmanlarını araziye görevlendirdik. Burada çiftçilerimiz ile buluşup hem arazileri inceliyorlar, hem de ekilen ürünlerin sağlıklı olup olmadığına bakıyorlar. Danışmanlarımız ayrıca çiftçilerle de görüşerek geniş çaplı bilgilendirme yapıyorlar” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı

Çaldığı Eşyalarla Birlikte Kıskıvrak Yakalandı18.03.2019 günü saat:22.00 sıralarında Taşpazar Mahallesi 852 Sokak Erdem Sitesinde

Karnından devasa kitle çıkartıldı

Karnından devasa kitle çıkartıldı6 yaşında ki bir çocuğun karnından 20 cm büyüklüğünde, 2 kg ağırlığında

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyor

Aksaray’da Günlük 40 bin yumurta üretiyorAksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent SAKLAV ilimizde faaliyete gösteren

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN