Sevinçli Köyü Yüs Kapalı Sistem Sulama Tesisi Tamamlandı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Sevinçli Köyü Yüs Kapalı Sistem Sulama Tesisi Tamamlandı
03 Ocak 2019 - 15:59 | 55 kez okunmuş
Sevinçli Köyü Yüs Kapalı Sistem Sulama Tesisi Tamamlandı

Aksaray İL Özel İdaresi Plan Proje Yatırım İnşaat Müdürlüğü ekiplerince Sevinçli köyü YÜS kapalı sistem sulama tesisi tamamlandı.

Aksaray Valisi ALİ MANTI konu ile ilgili yaptığı açıklamada;

15.08.2018 tarihinde ihalesi idaremizce gerçekleştirilmiş olan YÜS kapalı sistem sulama tesisi inşaatı tamamlanarak köy halkının hizmetine sunulmuştur.Köyün güney kısmında yerüstü suyunun su alım yapısı ile saptırılarak 250 m3 lük depolama havuzuna alınması ve havuzdan borularla sulama sahasına iletimi sağlanmış ve 260 dekar alanının sulu tarıma geçmesi sağlanmıştır.

VALİ MANTI ; İhale bedeli 652.895,39 tl ,boru hattı uzunluğu 2.128 mt (Muhtelif çapta PE 100 Boru) olan Projenin hayata geçirilmesi ile daha önce kuru tarım yapılan 260 dekarlık tarım alanı sulu tarım imkanına kavuşturulmuş,mevcut suyun ekonomik kullanımı sağlanmış, bitki deseninde çeşitlilik arttırılarak yöre çitçisinin gelir seviyesi yükseltilmiş olacaktır.dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdi

Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdiAksaray’ımızın her türlü problemlerini ve çözüm yollarını mecliste ilgili

Çiftçinin Ürünü Borsada Değer Kazanıyor

Çiftçinin Ürünü Borsada Değer KazanıyorAksaray Ticaret Borsası Lisanslı depolarına ürün alımına başladı. Çifçiler

AKSARAY’ın göl,ırmak ve su kaynakları sahipsiz değil

AKSARAY’ın göl,ırmak ve su kaynakları sahipsiz değilAKSARAY AMATÖR,SPORTİF OLTA BALIKÇILIĞI VE DOĞA KORUMA DERNEĞİ (AKSOBDER)kuruldu. Başkan

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN