Selime İHH’den Halep’e 4. Yardım Tırı

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Selime İHH’den Halep’e 4. Yardım Tırı
09 Mart 2017 - 8:24 | 101 kez okunmuş
Selime İHH’den Halep’e 4. Yardım Tırı

1300 Nüfuslu Selime kasabasından Hatice Dudu ve Ali Abay Kuran Kursu ile Selime Belediyesi işbirliğinde bir tır gıda dua ile Halep’li mağdurlar için İdlib’e gönderildi.

Tırın önünde geçen yıl 8 Ocak 2016’da elim bir kazada vefat edenlerin anılması halk nezdinde takdir topladı. Güzelyurt İHH temsilcisi Şenol Salun ilçe ve civar köylerin katkısının da bulunduğu yardımdan dolayı tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Önder Özkan Selime halkının yardım hususunda çok duyarlı olmasının örneklik bir durum olduğunu söyledi. Selime Belediye Başkanı Turgut Yayatan ve hayırsever Selime halkına teşekkür ederek sözlerine devam eden Özkan şunları söyledi: ‘’Halep’li kardeşlerimiz için İdlib sınırına Acil Yardım Birimimizi çadırkent kurmak için gönderdiğimizde ilginç bir hadise yaşanmış. Suriye’li bir kardeşimiz:’’Biz Irak savaşı çıktığında Irak’lıların ülkemize sığınmasına karşı çıkmıştık, şimdi onlardan çok daha beter durumdayız. Siz bu hataya düşmeyip, üç milyon insana kapınızı ve gönlünüzü açtınız.’’diyerek bizleri takdir etmiş. Evet, küçücük bir kasabadan dev yüreklerin destekleri olduğu müddetçe bu millet Allah’ın izniyle hiç bir zaman zelil duruma düşmeyecektir.’’ dedi.

Güzelyurt Kaymakamı Mehmet Göze bazı odakların gönderilen yardımları eleştirdiğine üzülerek şahit olduğunu söyledi. Göze, ‘’Çanakkale’ye her gidişimde hangi şehirlerden şehit verildiğini dikkatle okurum. Halep’ten binlerce şehitin verilmiş olması bu yardımların ne kadar yerinde olduğunun bir göstergesidir. Halep’lilere biz değil de İngiliz mi, Fransız mı, Alman mı yardım edecek? Onlar zaten kendi ülkelerine almamak için bahane üstüne bahane uyduruyorlar. Somut bir örnek vermek gerekirse, sizin can dostunuz, çok zora düştüğünüz bir anda sizin için canını feda ediyor. Geride kalan ailesi, çocukları için elinizden gelen her türlü yardımı yapmaz mısınız? İşte Halep de şu an böyle bir durumdadır. 100 yıl önce bizler için canını feda edenlerin torunlarına sahip çıkmak bize yakışan bir davranıştır. Bizler vatansızlığın ne olduğunu bilmiyoruz, tarih boyunca hiç vatansız kalmadık. Kardeşlerimizi de kendilerini öz vatanlarında gibi hissettirmek bize düşen görevdir. Selime halkını bu duyarlılığından dolayı kutluyorum.’’dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hep Birlikte Katma Değeri Yüksek İşlere İmza Atacağız

Hep Birlikte Katma Değeri Yüksek İşlere İmza AtacağızTOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu, seçimlerin ardından ilk aylık toplantısını

2019 Yılı İstihdam Teşvikleri ve Destekleri Tanıtım Programı düzenlendi

2019 Yılı İstihdam Teşvikleri ve Destekleri Tanıtım Programı düzenlendi“İstihdam Seferberliği 2019” tanıtımı ve istihdam teşvikleri ile ilgili

Çevre ve Şehircilik Bakanı Aksaray’da

Çevre ve Şehircilik Bakanı Aksaray’daÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çeşitli inceleme ve ziyaretlerde bulunmak

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN