Şehitler İçin Dua Edip, Karanfil Bıraktılar

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Şehitler İçin Dua Edip, Karanfil Bıraktılar
17 Mart 2018 - 12:08 | 86 kez okunmuş
Şehitler İçin Dua Edip, Karanfil Bıraktılar

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk beraberindeki Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç, İl, Merkez İlçe, Kadın ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Çanakkale Şehitlerini anma günü ve Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü vesilesiyle Aksaray Şehitliğini ziyaret ederek, Şehitler için dua edip, karanfil bıraktı.

Şehit mezarlarına karanfil bırakan Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Çanakkale Şehitlerini anma günü ve Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında önceki gün Şehit Aileleri Derneği ile Muharip Gaziler Derneğini ziyaret ettiklerini ifade ederek, “Vatan için, millet için, iyi bir devlet için karada, denizde, havada, terörle mücadelede, canlarını feda eden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diledik. Onların açtığı bu yolla inşallah Türkiye, ilelebet bağımsız, güçlü devlet olarak varlığını sürdürecek. Milletimiz de aynı şekilde. Allah, devlete, millete zeval vermesin. Allah, iç ve dış düşmanlara fırsat vermesin. İşte 15 Temmuz’da fırsatını bulurlarsa neler yapabileceklerini, nasıl acımasız olabileceklerini, nasıl gözü dönmüş olduklarını hep beraber gördük. Onun için Allah, devlete, millete zeval vermesin, milletimizin ferasetini arttırsın. Bugün Türkiye’nin her yerindeki bütün şehitliklerde şehitlere minnet, şükran sunmak, rahmet dilemek, şehitlerin huzurunda vatanın ve milletin selameti için dua etmek için toplanıldı. Aksaray’da da birlik ve beraberlik içerisinde, 15 Temmuz’daki alçak girişime karşı nasıl bir milli direniş, şuur içinde olunduğu gösterildi. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hangi kılık altında gelirse gelsin, kendini nasıl göstermek isterse istesin, vatan ve millet düşmanlarına, din ve devlet düşmanlarına karşı birlikte nasıl mücadele edeceğimizin sembolik bir ifadesi olarak şehitliklerimizi ziyaret ettik. Allah bütün şehitlerimize gani gani rahmet eylesin. Allah birliğimizi, beraberliğimiz ve kardeşliğimizi muhafaza buyursun.” İfadelerine yer verdi.

Şehitlik ziyareti, Şehitler için dua edilmesi ile son buldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Hırsızlara Şok Operasyon

Hırsızlara Şok OperasyonAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği görevlilerince ilimizde

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendi

2. OSB kurulması için istişare toplantısı düzenlendiAksaray’a 2. OSB kurulması için Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası ve OSB Müdürlüğünce

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldı

Yüksek verimli sığır ırkı için ilk adım atıldıKOP İdaresi, Aksaray Üniversitesi ve Damızlık Süt Sığırı Yetiştiricileri

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN