Şehit Ailelerine ziyaret

Ana Sayfa » Haberler » Şehit Ailelerine ziyaret
20 Mayıs 2018 - 12:48 | 80 kez okunmuş
Şehit Ailelerine ziyaret

Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendinin şehit aileleri ziyaretleri devam ediyor. Ortaköy İlçesine bağlı Ozancık Köyü ile Devedamı köylerinde yaşayan şehit ailelerini ziyaret eden Pekmez; şehit ailelerinin her zaman yanında ve destekçisi olduklarını belirterek vatan ve millet bütünlüğü devletin bekası için canlarını feda eden kahramanların ailelerini ziyaret etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Yeşim Pekmez Hanımefendi beraberinde; Emniyet Müdürü Ali Karabağ’ın eşi Reyhan Karabağ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsrafil Aktürk ile birlikte 1995 yılında Kuzey Irak’ta icra edilen operasyonlara katılan bölücü örgüt mensupları ile girdikleri çatışmada şehit düşen Erdem Kapan’ın annesi Nazik Kapan, 2005 yılında görev yaptığı Hakkâri Çukurca’da şehit olan Uzman Çavuş Süleyman Köse’nin annesi Dilber Köse’yi Ozancık Köyündeki evlerinde, 1997 yılında görev yaptığı Diyarbakır da şehit olan Yüzbaşı Bahtiyar Er’in Devedamı Köyünde yaşayan annesini ziyaret etti.

Şehitlerin anneleri ve yakınları ile görüşerek sohbet eden Yeşim Pekmez Hanımefendi; şehadetin isteyen herkese nasip olmadığını belirterek evlatlarını vatan için şehit veren ailelerinin kendilerine en kutsal emanetler arasında bulunduğunu söyledi.

Şehit ailelerine; “Biz sizleri görmekten sizlerle sohbet edip hal hatırınızı sormaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bizler bu millet sizlere ne yapsak hakkınızı ödeyemeyiz. İnancımız gereği biz biliyoruz ki evlatlarınız en güzel makamlarda duruyor. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum.”dedi.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Özel Çocuklara Özel Gezi

Özel Çocuklara Özel GeziAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Biriminin ilgilendiği özel çocuklar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli Açıklamalar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli AçıklamalarAksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Basılı

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret Etti

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret EttiAksaray Valisi Ali Mantı Aksaray Gazeteciler Birliğini ziyaret ederek Gazeteciler

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN