Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189

Sağlık Alanında Kararlılıkla İlerliyoruz

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Sağlık Alanında Kararlılıkla İlerliyoruz
10 Mart 2018 - 19:18 | 55 kez okunmuş
Sağlık Alanında Kararlılıkla İlerliyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, İl Sağlık Müdürlüğünü ziyaret ederek, sağlık alanında yapılan son çalışmaları değerlendirdi.

Aksaray’ın sağlık alanındaki ilerleyişi gündemden düşmezken, AK Parti Grup Başkanvekili ve Aksaray Milletvekili İlknur İnceöz, yapılan son çalışmalar hakkında bilgi almak ve sağlık çalışanlarıyla bir araya gelmek için İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret etti. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve beraberindeki Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, İl Sağlık Müdürümüz Uzm.Dr. Cengizhan Kılıçaslan ile birlikte basın toplantısı gerçekleştirdi. İl Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda basın açıklamasında bulunan İnceöz, “Aksaray Sağlık Alanında Kararlılıkla İlerliyor” dedi.

“Sağlık Çalışmaları Kararlılıkla Devam Ediyor”

İnceöz sağlık alanındaki çalışmaların son dönemde hızlandığını belirterek, “Aksaray sağlık alanında özellikle son dönemde çok hızlı değişim ve dönüşümün içerisine girdi. Yakında 400 yataklı hastanemiz teslimini alacak. Diğer taraftan 200 yataklı ek hastanemizin geçtiğimiz ay ihalesi yapıldı. Sağlık alanında ödenekler hızlandı. Burada biliyorsunuz ekip çalışması çok önemli ve azim gerektiriyor. İnşallah sağlıkta Aksaray’ımıza daha iyi koşullarda hizmet verilecek. Bu anlamda tüm çalışmalar kararlılıkla devam ediyor. Hızla gelişmeye devam edeceğiz” dedi.

Çevre İllere Hasta Sevki Bitti

Aksaray’ın çevre illere hasta sevkini bitirdiğini anlatan İnceöz, “Özellikle belirtmek gerekirse Aksaray’ın çok önemli sayılarda çevre illere hasta sevki vardı. O sevkleri bitirdik. Kalp ameliyatlarını, anjiyo tedavilerini yerinde yapmaya başladık. Bununla birlikte sevk edilmesi gereken bir çok tedaviyi Aksaray’da yerinde yapmaya başladık. Vatandaşlarımız yoğun bakım ünitesinin yetersiz olduğu dönemlerde serzenişte bulunmuştu. Küçük bir oda hazırlanıyormuş gibi görebilir. Ama çok önemli sevklerin önüne geçiyor. Bir anne ve babanın yerelde çok güçlü sağlık hizmeti almasının önünü açıyoruz” diye konuştu.

Toplantının ardından Aksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi ve Hizmete yeni açılan Muzaffer Çakır Semt Polikliniği gezildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Gazeteciler Birliğinden, Şehit Aileleri Derneğine ziyaret

Gazeteciler Birliğinden, Şehit Aileleri Derneğine ziyaretGazeteciler Birliği Genel Başkanı Yaşar Sarıkaya Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma

Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor

Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyorYeşim Pekmez: “Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor” Vali Aykut Pekmez’in

En Kaliteli Damızlık Düveler Aksaray’ımız İçin…

En Kaliteli Damızlık Düveler Aksaray’ımız İçin…S.S Niğde Aksaray Tarım Kooperatifleri Birliği kontrolü altında, Yeşilova Tarımsal

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN